Lager 2 Gigabit Switch 28 Portar

Lager 2 Gigabit Switch 28 Portar

STE-2228-GWL 24 Gigabit SFP + 2 Port 10/100 / 1000Base-Tx Layer 2 Administrerad Ethernet Switch: STE-2228-GWL är en skikt 2-hanterad full gigabit fiberbrytare som erbjuder 24 gigabit SFP-kortplatser och 2 10/100 / 1000Base-Tx gigabit Ethernet uplink-portar. Alla 26 portar kan användas, dess gigabit Ethernet uplink-portar är 10/100 / 1000mbps automatiskt förhandlingsbara, det fungerar med 10mbps, 100mbps och 1000mbps ethernet.

chatta nu
Produktinformation

STE-2228-GWL 24 Gigabit SFP + 2 Port 10/100 / 1000Base-Tx Layer 2 Administrerad Ethernet Switch: STE-2228-GWL är en skikt 2-hanterad full gigabit fiberbrytare som erbjuder 24 gigabit SFP-kortplatser och 2 10/100 / 1000Base-Tx gigabit Ethernet uplink-portar. Alla 26 portar kan användas, dess gigabit Ethernet uplink-portar är 10/100 / 1000mbps automatiskt förhandlingsbara, det fungerar med 10mbps, 100mbps och 1000mbps ethernet.

Medan dess gigabit SFP-kortplatser stöder universella enstaka eller multifunktionella SFP-transceiverare, kan det förlänga överföringsavståndet för ditt nätverk från gigabit multimodefiber 550m till gigabit single-mode-fiber 120Km.

STE-2228-GWL stöder portbaserad VLAN, IEEE802.1Q VLAN ID, IEEE802.1P QOS, IEEE802.1D Spanning Tree, IEEE802.1W Rapid Spanning Tree, SNMP, WEB, TELNET, etc. Lager 2-hanteringsfunktioner. Det är en telekomsklass 2-åtkomst Ethernet-switch som är speciellt utformad för Internetleverantörer.


Huvuddrag:

1.Offers 24 Gigabit SFP fiberport som stöder single mode och multimode fiber

2.Offers 2 Port 10/100 / 1000Base-Tx Uplink-portar för anslutning till det övre nätverket

3.Extending ditt nätverk från 550m till 120Km, SC, LC-kontakter stöds

4.Support plug and play universella SFP-transceivers, flexibel vid val av fibertyp

5.8K adress tabell för autolärda unicast eller statiska unicast / multicast adresser

6.Jumbo ram med upp till 9216 byte

7.Support IEEE802.1p, Port och DiffServ-baserad QoS-paketklassificering med 4 prioritetsköer.

8.Supports kö kartläggning och DSCP kartläggning.

9.Support IEEE802.1Q VLAN (1-4094 VLAN ID),

10.support Portbaserad VLAN, MAC-baserad VLAN

11.Support IEEE802.1d Spanning Tree Protocol,

12.Support 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol

13.By-port utgående, ingress och dubbelriktad hastighetskontroll

14.Multi-kombination av MAC-adress, IP och portbindning

15.Support IGMP Snooping, Multicast VLAN Registration (MVR)

16.Support 802.1x Portbaserad åtkomstkontroll och MAC-autentisering

17.Support SNMP V1, V2c,

18.support Telnet, Cli-kommandon,

19.support WEB-hanteringsmetoder

Specifikation :



Standarder och protokoll

IEEE802.3u 100BASE-FX Fast Ethernet, IEEE802.3z / ab 1000BASE-FX / TX 1000M-Ethernet, IEEE802.3x, IEEE 802.1d Spanning Tree Protocol, IEEE802.1P QOS, IEEE802.1Q VLAN, IEEE802.1V Portbaserad VLAN, IEEE802.1ad-leverantörsbroar, IEEE802.1x-åtkomstkontroll, IEEE802.1w Speed Spanning Tree-protokoll, IEEE802.1S flera Spanning Tree, RFC1157 SNMP, RFC 1112/2236 IGMP, RFC854 Telnet, RFC 1123/1493/1643 MIB

Hamnar

24 x Gigabit SFP-kortplatser 2 x 10/100 / 1000Base-Tx Gigabit Ethernet-upplänksportar4 Gigabit SFP Uplink-kortplatser, 1 DB9 / RS232-konsolport

Transmissionsmedia

10Base-T: Cat 3 eller över UTP

100Base-TX: Cat 5 UTP

Bandbredd

Bandbredd: 12.8Gbps

- Förpackningshastighet (100 Mbit / s port): 1,488000pps

- Förpackningshastighet (1000 Mbps port): 1,488,0000pps

ForwardLEDIcator

Lagra och vidarebefordra, på-chip-paketbuffert

Läge

Store och

On-chip paketbuffert

Mått (W x D x H)

443mm x 360mm x 44,5 mm

A35oC

Arbetsmiljö

t

temperatur: 0oC-5oC

4 oC;

W kungfuktighet: 10%

En 90% RH Non-


St o rage Temperatur: 5% A 90% RH Noncondensing-

AC110 ~ 220V / DC-48V Internt eller Externt nätaggregat

Strömförsörjning och förbrukning

Max strömförbrukning: 35W



Hot Tags: lager 2 gigabit switch 28 portar, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köpa, billig, bulk, prislista, lågt pris

Ett par: GPON OLT 16

Nästa: WiFi GPON ONT

Relaterade produkter
Förfrågning