8 Port Layer 3 Switch

8 Port Layer 3 Switch

STCS4012ST är en Ethernet-switch med 3 Gigabit Ethernet-kabel som erbjuder 8 Gigabit SFP-slots, plus 4 Gigabit Ethernet Uplinks. Det är en intelligent säkerhetsövervakare med flera lager som är speciellt utformad för hög säkerhet gigabit-nätverksapplikationer.

chatta nu
Produktinformation

STCS4012ST 8 Port Gigabit SFP X 4 Port Gigabt Tx Layer 3 Gigabit Routing Switch Beskrivning:

STCS4012ST är en ren gigabit-switch som erbjuder 8 gigabit SFP-slots, plus 4 gigabit Tx-portar combo.

STCS4012ST säkerhets intelligenta flerlagerswitch är en ny generation switch för hög säkerhet

nätverk. Med stor kapacitet och hög prestandakoppling, har den också avancerad säkerhet. Det är

premium alternativ för konvergensskiktet åtkomstkontroll av små eller medelstora MAN, eller access-switch för företagsanvändare.

Avancerad säkerhet:

Stödjer omfattande ACL-åtkomstkontrollpolicyer, inklusive: Användar MAC-adressbaserad ACL, IP-protokoll (TCP / UDP) -baserad ACL, TCP-portnummerbaserad ACL, UDP-portnummerbaserad och tidsbaserad ACL;

Kan identifiera juridiska tjänsteterminaler med begränsad VLAN-IP-MAC; stöder protokollet för användaråtkomstkontroll

802.1x, ger effektivare användarport kontroll än den traditionella metoden; Gränssnittsfunktionen för MAC-adress för porten kan styra värdnumret som öppnar den angivna porten.

Stöder PVLAN, erbjuder strikt port segregation inom 802.1Q VLAN, säkerställer hög säkerhet över service

drift; Patenterad CPU-skyddsteknik kontrollerar och filtrerar data som skickas till CPU-enheten för att undvika skadlig attack. Flera autentiseringar för protokoll som RIP, OSPF, etc. (enkel text-autentisering, MD5-autentisering) för att säkerställa styrbarheten hos routern och nätverkstopologin.

Flexibel QOS

STCS4012ST säkerhets intelligenta flerskiktsomkopplaren stöder intelligent QoS och uppfyller högkvalitativ efterfrågan på röst-, video- och andra realtids multimediatjänster med hjälp av följande tekniker:

Prioritet baserad på IEEE802.1P-märkt information och kvintilflödes klassificeringstjänst;

Stöder flödesbaserat multilags-CoS och ToS för att möta efterfrågan på realtids multimediatjänst som videokonferens; Självdefinierade regler för flerskiktsflödesklassificering, med 1024 flödesregler stödda i en enhet; 8 prioritetsköer som stöds per port, med överbelastning och flödesformning

Omfattande routing protokoll stöd

STCS4012ST säkerhets intelligent flerskiktskontakt stöder en rik uppsättning routing-teknik som täcker

nästan alla befintliga routingtekniker.

Stöder unicast routing protokoll: RIP V1, RIP V2, OSPF, BGP, statisk routing;

Stöder multicast routing protokoll: IGMP, PIM-SM;

Stödjer backup protocol för redundans: VRRP.

Bekvämt underhåll och kontroll

Stöder NM-metoder som SNMP, CLI, RMON, TELNET, WEB; Stöder BOOTP, TFTP och FTP för snabb programuppgradering.


Specifikationer:


Modell

STCS4012ST

Systemet

Portnummer

8 portar Gigabit SFP-gränssnitt, 4 Port Gigabit Tx

Växlingskapacitet

24G

Packet Framåt Capability

17.8Mpps

Energiförbrukning

<>

Grundläggande prestanda

MAC-adresstabell

16K

Routing Tabell Inlägg

4K

Buffertkapacitet

Delad 32M

Vidarebefordringsläge

Lagra och vidarebefordra

Nätverk och flödesstyrning

PVLAN

Ja

VLAN

802.1Q 4k

QoS

8 prioriterade köer per port flödesformning och rika schemaläggningsmetoder

Köningsleveransmetoder

WRR, SP, WRR + SP

Portkonvergens

FE, GE-portkonvergens; högst 32 grupper med 8 portar per grupp

Routingprotokoll

unicast

Statisk routing, RIP V1 / V2, OSPF V2,

multicast

IGMP, PIM-SM,

Policy routing

Ja

QoS routing

Ja

Antal routingsgränssnitt

512

Säkerhetsfunktion

802.1X

Ja

PORTAL

Ja

STP

Ja

ACL

1K

MAC-adressbegränsning

Ja

Broadcast Strom Suppression

Ja

CPU-skydd

Ja

Ledningsfunktioner

SNMP

SNMP V1 / V2c / V3

RMON

1, 2, 3, 9

HTTP

Ja

CLI

Ja

Dimension (L * W * H)

443mm x 360mm x 44,5 mm

Arbetsmiljö

0 ~ 40 ° C 10 ~ 90% icke-kondenserande

Vikt

<>


Beställningsinformation:



Modell

Beskrivning

Kraft

STCS4012ST

8 portar Gigabit SFP-gränssnitt, 4 Port Gigabit Tx

AC 220V

SP-GTX (SFP)

GE-TX SFP-modul-GE-100 meter -RJ45-3.3V


SP-GSX (SFP)

SFP optisk modul-GE-multimode-850nm-550meter-LC optisk kontakt-3.3v

SP-GLX (SFP)

SFP optisk modul-GE-enkelläge-1310nm-10 kilometer-LC optisk kontakt-3.3v




Hot Tags: 8 portlager 3 switch, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köp, billig, bulk, prislista, lågt pris
Relaterade produkter
Förfrågning