Layer 3 Optic Switch 8 Portar

Layer 3 Optic Switch 8 Portar

STCS3800 är en Layer 3 Full Gigabit Fiber Ethernet Switch som erbjuder 8 GBIC-slots. Det är ett trådhastighetslager 3-switch som levereras med Layer 2-7 switching och kraftfulla QOS-funktioner.

chatta nu
Produktinformation

STCS3800 8 Port GBIC Gigabit Layer 3 Routing Switch Beskrivning:

STCS3800 är en ren gigabitskikt 3-switch som erbjuder 8 GBIC-port. Båda Gigabit TX GBIC-modulerna

och Gigabit GBIC FX-moduler kan installeras i huvudramen.

STCS3800 Intelligent Ethernet Switch är en rad multiplayer-switchar av enterprise grade. Implementeras på aggregeringsskiktet, levererar det säkra konvergerade tjänster för medelstora företag och campusnät.

STCS3800 stödjer intelligent lag 2-7 flödes klassificering, erbjuder överlägsna QoS-funktioner för flera spelare som förhindrar överbelastning och hjälper till att säkerställa att nätverkstrafiken är korrekt klassificerad och prioriterad.

STCS3800 är helt integrerad i ChiMas Gigabit-serie av switchar och erbjuder perfekt prestanda.


>>> Hög växlingskapacitet och Wire-Speed Layer 2-4 Switching

1. 16 Gbps växlingskapacitet;

2. 11.9Mpps vidarebefordran;

3. Hårdvarubaserad lag 2-7 växling.

>>> Intelligent QoS

1. 32M delad paketbuffert och avancerad HOL-blockeringsförebyggande mekanism;

2. Flerskiktsflödesklassificeringspolicy definierbar av användarna;

3. Oberoende paketfilter vid varje port för intelligent differentiering av applikationsflöden;

4. Stöd för IEEE 802.1p och DiffServ kodpunkt.

5. Stöd för ett brett spektrum av ACL-filtreringspolicyer.


Specifikationer:


Beskrivning

STCS3800

Systemet

Hamnar

8 GigaBit-gränssnittskonverterare (GBIC) -portar

Kapacitet

Växlingskapacitet

16 G

Paket Vidarebefordran

11,9 Mpps

MAC-tabell

8 K

VLAN-tabell

64

Paketbuffert

Alla portar delar en 64 MB växlingsbuffert

Hamnbaserad ARL-gräns

Portlärning förbjuden när gränsen överstiger

Ja

ARP

4K

VLAN

Hamnbaserad VLAN

64

IEEE 802.1q VLAN

64

SuperVLAN & Sub-VLAN

Ja

ACL

Upp till 1K regler

Energiförbrukning

<>

Hårdvara

Strömförsörjning

100-240VAC, 47-63Hz

Mått (W * D * H)

440mm X 280mm X 44.5mm

Temperatur

Driftstemperatur: 0-50 ℃

Förvaringstemperatur: - 40 ~ 70 ° C

Fuktighet

10% -90% noncondensing


>>> Beställningsinformation:


Modell

Beskrivning

Kraft

STCS3800

8 GBIC-kortplatser

AC 220V

SP-GSX-GBIC

1000Base-SX, Optisk modul, GE-multimode-850nm, 550meter, LC GBIC-modul

SP-GLX-A

1000Base-LX, Optisk modul, GE-multimode-1310nm, 10km, LC, GBIC-modul

SP-GTX-GBIC

10/100 / 1000Base-TX GBIC-modulen


Hot Tags: lager 3 optiska omkopplare 8 portar, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köpa, billig, bulk, prislista, lågt pris
Relaterade produkter
Förfrågning