1 + 7 Optic Fiber Switch

1 + 7 Optic Fiber Switch

STE-317-X3X1 är en optisk fiberbrytare som erbjuder 1 10 / 100Base-Fx fiberport, plus 7 10 / 100Base-Tx Ethernet-portar. Dess överföringsavstånd kan vara från 2 km till 120 km.

chatta nu
Produktinformation

STE-317-X3X1 Fiber Optical Switch Beskrivning:

TheSTE-317-X3X1 är en optisk fiberbrytare som erbjuder 1 100Base-Fx Optic-port och 7 10 / 100Base-Tx Ethernet-portar. Det stöder

100mbps singlemode eller multimode fiberingång och 10 / 100mbps Ethernet-utgång. Med den höga kapaciteten hos fiberingången,

STE-317-X3X1 är ett bra val för fiber till hemmet.


Huvuddrag:

Erbjudanden1 100Base-Fx Fiber ingångsport, SC, ST och FC-kontakter valfria;

Levereras med dual core eller single core 155Mbps 1 * 9 Fiber Transceivers

Stöd 100mbps multimode fiber, överföringsavståndet kan vara från 20Km till 5Km maximum;

Support Singlemode fiber, överföringsavståndet kan vara från 20Km till 120Km maximum

Erbjuder 7 10 / 100mbps automatisk förhandlings Ethernet-utgångar

Alla Ethernet RJ45-portar levereras med dynamiska LED-indikatorer, lätt att kontrollera arbetsstatus.

Överensstämmer med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.1x standarder

Lagra och vidarekoppla växlingsläge

Stöd IEE802.3X full duplex, halvduplex backpressure flödesreglering.

Stöder MAC självbetjäning, 2K MAC-adress

Stöder fabriksförkonfigurerade portbaserade VLAN

Mini Destop Metal-fodral, Plug and play-funktion.

Strömförsörjning:

Extern impulsströmförsörjning med utmärkt kvalitet,

Fungerar i 96V-260V AC-sortiment, fungerar perfekt i de flesta världsländer.

Aktiverad hög effektvolym som säkerställer tillräcklig effekt till strömbrytaren

Support Asien, USA, Europa, Storbritannien standard strömpluggar


Huvudansökningar:

Med 100Mbps Fiber Input-porten har STE-317-X3X1 en mycket stor överföringskapacitet som kan uppfylla kraven på bandbredd för röst över IP, video över IP och stora dataöverföringsöverföringar. Den kan användas som en CPE-enhet i abonnentens hus som ansluter till en IP-telefon, IP-kamera, PC och andra nätverksenheter. Det är ett bra alternativ till följande


applikationer:

Fiber till hemmet

Fiber Till Kontoret

Fiber till golvet


Specifikationer:

Standard

IEEE802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x

Topologi

Stjärna

Antal hamnar

7 Port 10/100Base-Tx; 1 port 100Base-Fx

MAC-adress

2K

Sändningshastighet

10Mbps: 14880pps, 100Mbps: 148800pps

Växla backplane

Upp till 1.6Gbps

Flödesstyrningsläge

IEEE 802.3x full-duplex flödesreglering och bakflödeskontroll

LED-indikator

LED-status för länk, aktivitet, hel / halv duplex, hastighet och strömmen på diagnosfunktionen

Nätverkskabel

10Base-T: UTP kategori 3, 4,5 kabel upp till 100m

100Base-TX: UTP kategori 5 kabel upp till 100m

100Base-Fx:
8,3 μm, 8,7 μm, 9 μm och 10 μm enkelläge fiberkabel,
50, 62,5 och 100μm multi-mode fiberkabel

Strömförsörjning

AC 110V-240V, DC5V, 2A Externt nätaggregat,

Temperaturfuktighet

Temperatur

Fuktighet

Drift

-20D till 70D

10% till 90%

Lagring

-40D till 75D

5% till 95% RH



Hot Tags: 1 + 7 optisk fiberbrytare, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köp, billig, bulk, prislista, lågt pris
Relaterade produkter
Förfrågning