24 + 2 optisk fiberbrytare

24 + 2 optisk fiberbrytare

STE-32B-X3X1 är en optisk fiberbrytare som erbjuder 2 10 / 100Base-Fx-fiberportar, plus 24 10 / 100Base-Tx Ethernet-portar. Dess överföringsavstånd kan vara från 2 km till 120 km.

chatta nu
Produktinformation

STE-32B-X3X1 24X2 fiber och kopparoptisk omkopplare Beskrivning:

STE-32B-X3X1 är en oövervakad snabb Ethernet-switch som erbjuder 24 10/100 Mbps Tx, tillsammans med 2

10 / 100Base-Fx optiska fiberportar. Den adopterar 1X9 fiber tranceivers som stöder multimode eller single mode

dubbel fiber, dubbelriktad enkelfiber. Överföringsavståndet kan vara från 2Km MM-fiber till 120Km SM

fiber. Baserat på en anpassad förfrågan kan 24X2 fiberbrytaren vara med antingen SC eller ST-kontakter. På begäran kan 24X2-fiberströmställaren konfigureras för att möjliggöra en fast portbaserad VLan.


>>> Funktioner:

> 2-port 10 / 100Mbps 1X9 fibertransceiverare, SC eller ST-kontakter valfria; 24 port 10 / 100Base-Tx

> Överensstämmer med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE 802.1x-standarder

> Spara och vidarekoppla läget

> Stöd IEE802.3X full duplex, halvduplex backpressure flow control.

> Stöder MAC självlärande, 2K MAC-adress

> Dynamiska LED-indikatorer

> Stöder fabriksförkonfigurerade portbaserade VLAN

> 19 tums rackmonterbar design, plug-and-play-funktion.


Specifikationer:


Standard

IEEE802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x

Topologi

Stjärna

Antal hamnar

24 port 10 / 100Base-Tx; 2 Port 100Base-Fx

Uplink-portar

Ingen

MAC-adress

2K

Sändningshastighet

10Mbps: 14880pps, 100Mbps: 148800pps

Växla läge

Lagra och vidarebefordra

Flödesstyrningsläge

IEEE 802.3x full-duplex flödesreglering och bakflödeskontroll

LED-indikator

LED-status för länk, aktivitet, hel / halv duplex, hastighet och strömmen på diagnosfunktionen

Nätverkskabel

> 10Base-T: UTP kategori 3, 4,5 kabel upp till 100m

> 100Base-TX: UTP kategori 5 kabel upp till 100m

> 100Base-Fx: 8.3μm, 8.7μm, 9μm och10μm på single mode fiber och 50, 62.5 och

100μm på multi-mode fiber

Strömförsörjning

Intern kraft

Temperaturfuktighet

Temperatur

Fuktighet

Drift

-20 ° C till 70 ° C

10% till 90%

Lagring

-40 ° C till 75 ° C

5% till 95% RH


Hot Tags: 24 + 2 optisk fiberbrytare, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köp, billig, bulk, prislista, lågt pris
Relaterade produkter
Förfrågning