3 + 2 optisk fiberbrytare

3 + 2 optisk fiberbrytare

STE-323-X3X1 är en optisk fiberbrytare som erbjuder 2 10 / 100Base-Fx-fiberportar plus 3 10 / 100Base-Tx Ethernet-portar. Dess överföringsavstånd kan vara från 2 km till 120 km.

chatta nu
Produktinformation

STE-323-X3X1 Fiber Optical Switch Beskrivning:

STE-323-X3X1 är en optisk fiberbrytare som erbjuder 2 100Base-Fx optiska portar och 3 10 / 100Base-Tx Ethernet-portar. Det stöder

100mbps singlemode eller multimode fiberingång och 6 10 / 100mbps Ethernet-utgång.

TheSTE-323-X3X1s två fiberoptiska portar kan användas som Fiber-ingångsport och Fiber-utgångsport. Så för att distribuera en

Fiberoptisk länk till flera platser, du kan ansluta en STE-323-X3X1 till en annan STE-323-X3X1. Dess Ethernet-gränssnitt är

nedlänksportar för anslutning till PC, IPTV Setup Box, VoIP-telefon eller andra nätverksenheter.

Med högkapacitets fiberingång / utportar kan STE-323-X3X1 vara ett bra val för Fiber To The Floor och Fiber To The

Village applikationer.


Huvuddrag:

> Erbjuder 2 100Base-Fx Fiber-ingångsport, SC, ST och FC-kontakter valfria;

> Stöd 100mbps multimode fiber, överföringsavståndet kan vara från 2Km till 5Km maximum;

> Support Singlemode fiber, överföringsavståndet kan vara från 20km till 120km max

> Stöd med dubbla kärnor eller enstaka 1 * 9 fibertransceiverare

> Stöd för 3 10/100 Mbps automatisk förhandlings Ethernet-utgångar

> Överensstämmer med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.1x standarder

> Spara och vidarekoppla läget

> Stöd IEE802.3X full duplex, halvduplex baktryck full kontroll

> Stöder MAC självlärande, 2K MAC-adress

> Dynamiska LED-indikatorer

> Mini Destop Metal-fodral, Plug and play-funktion.

> Externt nätaggregat: Stöd för stickkontakter i Asien, USA, Europa, Storbritannien


Huvudansökningar:

Med 100Mbps Fiber Input-porten har STE-323-X3X1 en stor överföringskapacitet som kan uppfylla bandbredd

krav för röst över IP, video över IP och dataöverföringar. Den kan användas som en distributionsenhet installerad i våningar på

byggnader eller i distributionsskåp i byar. Det är ett bra alternativ till följande


applikationer:

 Fiber till golvet

 Fiber To The Village

 Fiber till kontoret


Specifikationer:


standarder

IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3x

Topologi

Stjärna

Antal portar

3 Port 10/100Base-Tx; 2 Port 100Base-Fx

MAC-adress

2K

Sändningshastighet

10Mbps: 14880pps, 100Mbps: 148800pps

Växla läge

Lagra och vidarebefordra

Flödesstyrningsläge

IEE802.3X full-duplex flödesreglering och bakflödeskontroll

LED-indikatorer

LED-status för länk, aktivitet, Full / halv duplex, hastighet och strömmen på diagnosfunktionen

Nätverkskabel

10Base-T: UTP kategori 3, 4,5 kabel upp till 100m
100Base-Tx: UTP kategori 5, upp till 100m

100Base-Fx:
8,3 μm, 8,7 μm, 9 μm och 10 μm enkelläge fiberkabel,
50,62,5 och 100μm multi-mode fiberkabel

Strömförsörjning

AC 110-240V, DC5V, 2A Extern strömförsörjning

Temperaturfuktighet

Temperatur

Fuktighet

Drift

-20 ° C till 70 ° C

10% till 90%

Lagring

-40 ° C till 75 ° C

5% till 95% RH




Hot Tags: 3 + 2 optisk fiberbrytare, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köp, billig, bulk, prislista, lågt pris
Relaterade produkter
Förfrågning