4 + 1 optisk fiberkopplare

4 + 1 optisk fiberkopplare

STE-314-X3X1 en optisk fiberbrytare som erbjuder 1 10 / 100Base-Fx fiberport, plus 3 10 / 100Base-Tx Ethernet-portar. Dess överföringsavstånd kan vara från 2 km till 120 km.

chatta nu
Produktinformation

STE-314-X3X1 Fiber Optical Switch Beskrivning:

STE-314-X3X1 är en optisk fiberbrytare som erbjuder 1 100Base-Fx Optic-port och 4 10 / 100Base-Tx Ethernet-portar. Den stöder 100mbps singlemode eller multimode fiberingång och 4 10 / 100mbps Ethernet-utgång. Med hög kapacitet på fiberingången är STE-314-X3X1 ett bra val för fiber till hemmet.


Huvuddrag:

> Erbjuder 1 100Base-Fx Fiber ingångsport, SC, ST och FC-kontakter valfria;

> Stöd 100mbps multimode fiber, överföringsavståndet kan vara från 2Km till 5Km maximum; > Support Singlemode fiber, överföringsavståndet kan vara från 20km till 120km max

> Stöd med dubbla kärnor eller enstaka 1 * 9 fibertransceiverare

> Stöd 4 Ethernet-utgångar för 4 10 / 100mbps automatisk förhandling

> Överensstämmer med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE 802.1x-standarder

> Spara och vidarekoppla läget

> Stöd IEE802.3X full duplex, halvduplex backpressure flow control.

> Stöder MAC självlärande, 2K MAC-adress

> Dynamiska LED-indikatorer

> Stöder fabriksförkonfigurerade portbaserade VLAN

> Mini Destop Metal-fodral, Plug and play-funktion.

> Externt nätaggregat: Stöd för stickkontakter i Asien, USA, Europa, Storbritannien


Huvudansökningar:

Med 100Mbps Fiber Input-porten har STE-314-X3X1 en mycket stor överföringskapacitet som kan uppfylla de flesta överföringskraven för röst, video och data. Den kan användas som en CPE-enhet i abonnenthuset kopplad till en IP-telefon, IP-kamera och PC. Det är ett bra alternativ för följande applikationer:

_ Fiber till hemmet

_ Fiber till golvet

_ Fiber till kontoret


Specifikationer:


Standard

IEEE802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x

Topologi

Stjärna

Antal hamnar

4 Port 10 / 100Base-Tx; 1 Port 100Base-Fx

Uplink-portar

Ingen

MAC-adress

2K

Sändningshastighet

10Mbps: 14880pps, 100Mbps: 148800pps

Växla läge

Lagra och vidarebefordra

Flödesstyrningsläge

IEEE 802.3x full-duplex flödesreglering och bakflödeskontroll

LED-indikator

LED-status för länk, aktivitet, hel / halv duplex, hastighet och strömmen på diagnosfunktionen

Nätverkskabel

> 10Base-T: UTP kategori 3, 4,5 kabel upp till 100m

> 100Base-TX: UTP kategori 5 kabel upp till 100m

> 100Base-Fx: 8.3μm, 8.7μm, 9μm och10μm på single mode fiber och 50, 62.5 och

100μm på multi-mode fiber

Strömförsörjning

Intern kraft

Temperaturfuktighet

Temperatur

Fuktighet

Drift

-20 ° C till 70 ° C

10% till 90%

Lagring

-40 ° C till 75 ° C

5% till 95% RH


Hot Tags: 4 + 1 optisk fiberbrytare, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köp, billig, bulk, prislista, lågt pris
Relaterade produkter
Förfrågning