Web Smart Gigabit Switch 24 Ports

Web Smart Gigabit Switch 24 Ports

STE-2224-GW är en gigabit-hanterad switch som erbjuder 24 10/100 / 1000Base-Tx gigabit Ethernet-portar, 2 gigabit sfp-slots. Med denna hanterade Gigabit-switch kan användarna förlänga sitt nätverk upp till 80Km.

chatta nu
Produktinformation

STE-2224-GW 24 Port Gigabit WebSmart Switch Beskrivning:

STE-2224-GW är en webbsänd gigabit-switch som ger 24 port 10/100 / 1000Base-Tx

Automatisk förhandling och Auto MDI / MDIX, tillsammans med 2 gigabit SFP-kortkommandon med 23 och 24 gigabit TX

portar, med vilka det enabes användare förlänga nätverket från upp till 80Km.

24-ports gigabit-omkopplaren erbjuder funktioner för webbhantering och smarta konfigurationer, till exempel port

Spegling, distribution av portbandbreddsdistribution, Port / Tag Based Vlan, Trunk och statisk MAC-adress, QOS,

Port safty, portflödesstat etc.

STE-2224-GW erbjuder en backplane på upp till 48 Gbps och erbjuder icke-blockering av växellådan.

Den 24 port gigabit websmart-omkopplaren antar butiksförskjutningsmetod och integrerar en 8K

MAC-adressbordet för att fullt ut uppfylla diversifierade applikationer.

Med en 19 tums rackmonterbar design kan STE-2216-GW vara ett perfekt alternativ för internetkaféer,

medelstora / små företag och intelligenta samhällsnätverk.


>>> Funktioner:

> Fullständigt kompatibel med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3z

> 24 10/100 / 1000M RJ45-portar med NWAY och Auto MDI / MDI-X

> 2 Combo Gigabit SFP-kortplatser, automatisk förhandling mellan cooper portar och optiska slitsar

> Stöd IEE802.3x Flow Control för fullduplexläge och backflödesstyrning för halvduplexläge

> Bakplane bandbredd upp till 48 Gbps, stöd Non-blocking Full Wire-Speed genomströmning

> Spara och vidarebefordra arkitektur, 8K MAC-adresstabell

> Supportportbaserad VLAN med upp till 24 grupper, IEE802.1q, Tag-baserad VLAN, VLAN ID från 1-4094

> Support Port Trunking av upp till 4 grupper, varje grupp innehåller upp till 4 portar

> Statisk hantering av MAC-adresstabell stöds

> Portbandbreddskontroll, 64kbps

> QoS (servicekvalitet), 4 IEEE 802.1P Priority Queues

> Stödjer kabeldiagnosen

> Stödjer datastatistik

> Port Security Control, stödja Port MAC-adress åldrande, lärande, 128 MAC-adresser bingding per port

> Broadcast Strom Intelligent Control, sändningstypkontroll, sändningsinställningar som stöds

> Portspegling

> Stödja IP-adressinställningen för Fast IP eller DHCP-klient automatisk distribution

> Web-hanterad, stöd för flera språk

> Uppgradera firmwareuppgradering baserat på HTTP

> Kabeldiagnos

> Stöd Flow Static, dynamiskt display paket lagring, filtrering och överföring av port och switch

> Intern strömförsörjning, Standard 19 tums rackmonterbar Metal Case, IU-höjd


Specifikationer:


Standard

IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3z,

IEEE802.3x, IEEE802.1q, IEEE802.1p

IP-adress

> IP-adress för inloggning: 192.168.0.1; Användarnamn: admin; Lösenord: admin;

> Se till att omkopplaren fungerar normalt och tryck sedan på RESET-knappen

tills statusen för SYS-indikatorn ändras på så sätt: Alltid PÅ - Blinkar av.

Vid denna tidpunkt kan du släppa den här knappen och omkopplaren återställer fabriksinställningen

inställningarna automatiskt. När SYS-indikatorn lyser grönt igen, indikerar detta dig

har lyckats återställa standardinställningarna.

Hamnar

24 10/100 / 1000M RJ45-portar med NWAY och Auto MDI / MDI-X

2 Combo Gigabit SFP-kortplatser

bakplan

48Gbps

MAC-adress

8 K

Växla läge

Lagra och vidarebefordra

Flödesstyrningsläge

IEEE 802.3x full-duplex flödesreglering och bakflödeskontroll

LED-indikator

10/100 / 1000M Port: 1 LINK / ACT, 1 1000M (hastighet), 1 100M (hastighet)

SFP-kortplats: 1 LINK / ACT, 1 1000M (hastighet, delad med RJ45-port)

Effekt: 1

SYS: 1

RESET: 1

Nätverkskabel

> 10Base-T: UTP kategori 3, 4,5 kabel upp till 100m

> 100Base-TX: UTP kategori 5 kabel upp till 100m

> 1000Base-Tx: 1000Base-Tx: CAT 5 UTP rekommenderas

> 1000Base-SX: 62,5um / 50um LC, MMF, Max 220/550 meter (721/1804 fot)

> 1000Base-LX: 62,5um / 50um LC, MMF, Max 550 meter (1804 fot)

> 1000Base-LX: 9 um / 10um LC, SMF, Max 3Km-8Km (1,86 miles-49,7 miles)

Dimensionera

440mm X 140mm X 44mm

19 tums rackmonterbar, 1U höjd

Strömförsörjning

Intern ström: AC 160-260V 50 / 60Hz

Bred spänningsingång

Förbrukning: 45 Watt Max

Temperaturfuktighet

Temperatur

Fuktighet

Drift

0 ° C till 40 ° C

10% till 90%

Lagring

-40 ° C till 70 ° C

5% till 90% RH


Hot Tags: webb smart gigabit switch 24 portar, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köpa, billig, bulk, prislista, lågt pris
Relaterade produkter
Förfrågning