16 Port Gepon Olt

16 Port Gepon Olt

SNA8816T är ett GEPON OLT-system baserat på IEEE802.3ah Gigabit EPON-standarden. Den levereras med högst 16 GEPON-portar, som kan ansluta upp till 1024 GEPON ONU vid 1:64 Fiber-förhållande. Det är ett Telecom Grade GEPON OLT-system som är utformat för internetleverantörer som erbjuder högkvalitativa, höghastighets- och högsta stabilitetstjänster (till exempel IPTV, VoIP och Data Transmission Services) till abonnenter.

chatta nu
Produktinformation

SNA8816T 16 Port Gepon OLT System Beskrivning:

SNA8816T är ett GEPON OLT-system baserat på IEEE802.3ah Gigabit EPON-standarden. Den levereras med högst 16 GEPON-portar, som kan ansluta upp till 1024 GEPON ONU vid 1:64 Fiber-förhållande. Det är ett Telecom Grade GEPON OLT-system som är utformat för internetleverantörer som erbjuder högkvalitativa, höghastighets- och högsta stabilitetstjänster (till exempel IPTV, VoIP och Data Transmission Services) till abonnenter.


Viktiga fördelar:

Vanligtvis stödjer en vanlig 16-port GEPON OLT endast nätverksfunktioner för lager 2-åtkomst. Men i motsats till den vanliga GEPON OLT, stödjer SNA8816T rika Layer 2, 3, 4 nätverksfunktioner som gör att du kan använda den i Layer 2-åtkomstnät och i Layer 3-aggregationsnätverk.

  • Stöd ayer 2/3/4 nätverksfunktioner, gör att du kan använda den i nätverkslagret Layer 2 och Layer 3.

  • Stöd 1:64 Fiberförhållande vid 20Km överföringsavstånd, kan ansluta upp till 1024 avlägsna ONU.

  • Levereras med vanlig PCBA-design, fixar GEPON downlink-portar och 1G upplänksportar ombord, vilket sparar installationsutrymme.

  • Stöd till valfria 10G upplänksportar, gör det möjligt att förstora bandbredd genom att bara ändra Fiber SFP-transceivers.

  • Stöd huvudströmförsörjning och backup strömförsörjning arbete i 1 + 1-läge, vilket garanterar hög stabilitet i nätverket.

  • Stöd DC-strömförsörjning, lämplig för applikation i ISP-serverns rum.

  • Stödja CLI-kommandot och OAM-hantering, stödja OAM-larm av ONU-felhändelser.

  • Stöd CTC2.0, 2.1 och 3.0 helt, möjliggör hög kompatibilitet med ONU från olika märken.

  • Stöd Snabb Nätverksåterställning, Nätverket återupptas på mindre än 50 ms om servern och enheten startas om.

  • Stöd SNMP V1, V2, V3, Telnet eller NMS-hantering, möjliggör fjärrstyrning, fjärrproblemsdetektering och fjärrkontroll

  • problemlösning av SNA8816T GEPON OLT och de registrerade ONU: erna.

Gepon Technology baserat på IEEE802.3ah standard:

SNA8816T levereras med vanlig PCBA-kartong, stödjer max 16 GEPON SFP-portar.

  • Stödja IEEE802.3ah Gigabit Epon-standarden,

  • Stöd ONU-autentisering, larm av olaglig ONU-registrering eller ONU-fel.

  • Stöddatakryptering, kan kryptera datapaket som sänder över GEPON-nätverket.

  • Stödja fiberskydd i ryggradsnivå, 1 + 1-skydd som möjliggör nätverksåterställning inom 50 ms

  • Stöd upp till 16 Gp SFP Transceivers för nedlänkning, kan ansluta upp till 1024 ONU

  • Stöd 1.25Gbps GEPON-överföring, Wavelength of Gepon SC: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

  • Stöd CATV över EPON-applikation, CATV våglängd vid 1550nm.

  • Genomsnittlig optisk sändningseffekt för gepon SC-porten: + 2dbm till + 7dbm

  • Optisk mottagning känslighet av Gepon SC Port: -30dBm

  • Max Optisk Fiberförhållande: 1:64 vid 20Km överföringsavstånd

  • Stöd CTC 2.0, 2.1 och 3.0 Telecom Gigabit Epon-standarden,

  • Stöd Standard OAM och utvidga OAM-hanteringsfunktioner

  • Stöd som uppgraderar en enda ONU eller till flera ONU samtidigt och fjärr av Systemadministratören


Hårdvarukunskaper:

  • Helt kompatibel med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standard

  • Stöd 16 GEPON SC-portar, 1.25Gbps överföringshastighet.

  • Support 8 * Gigabit SFP upplänkgränssnitt och / eller 2 * 10G SFP + upplänksgränssnitt

  • 1U-chassi med kylfläktar utrustade inuti

  • Stöd Hot Swap av GEPON SFP Transceivers

  • Stöd EAPS-snabbspolningsskydd och GEPON Optical Path-skydd.

  • MAC adress tabell: 32K

  • VLAN-tabell: 1-4094

  • Strömförsörjning: Huvudströmförsörjning + Backup Strömförsörjning

  • Nätaggregat: AC: 90 ~ 264V, 50 / 60Hz

  • DC: -36 ~ -72V

Programvaruegenskaper:

SNA8816T stöder lager 2/3/4 nätverksfunktioner:

  • Stöd IEEE802.1Q VLAN, portbaserad VLAN, GVRP och QinQ VLAN Stacking,

  • Stöd IEEE802.1D Spanning Tree, IEEE802.1W Snabbspännings träd, IEEE802.1s Multiple Spanning Tree

  • Stöd IEEE802.3ad Link Aggregation,

  • Stöd IEEE802.3X Halv Duplex och Full Duplex Backpressure Flow Control

  • Stöd IEEE802.1P QOS, COS, DifferSev, FIFO (först i första utgåvan), DBA (Dynamic Bandwidth Assignment), SLA,

  • Stöd L2, L3, L4 ACL (Access Control List), IP-baserade ACL-regler, datafilter enligt käll / destination IP, lag 3 IP-identitet,

  • lager-4 TCP / UDP-identitet, IP-prioritet, ToS eller tidsbaserade ACL-regler.

  • Stödja bandbreddskontroll

  • Support Multicast: IGMP V1, V2, V3, IGMP Snooping, Multicast VLAN,

  • Stöd Cli, Telnet, SNMP V1, V2, V3

  • Support Layer 3 Routing-funktioner, som RIPV1, V2, OSPF V4, Statisk rutt, OSPF, BGPv4


Specifikationer:

Modell nr. SNA8816T GEPON OLT SYSTEM
Hårdvara

Hårdvarukapacitet

Hårdvara standarder IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standard
GEPON-portar 16 GEPON SC-portar
Uplink-portar 8 Gigabit SFP-kortplatser och / eller 2 * 10G SFP + -gränssnitt
Kylsystem 1U-chassi med kylfläktar utrustade inuti
Växlingskapacitet 128Gbps
MAC-adresstabell 32K
VLAN-tabell 1-4094
Hot swap Stöd Hot Swap av GEPON SFP Transceiver
Blixt 128 MB
Minne 1 Gbps
Routing Table 12K
Strömförsörjning Redundant strömförsörjning: 110-240V AC, 50 / 60Hz
Stöd extra DC-strömförsörjning
Strömförbrukning: <>
Gepon tecken Stödja IEEE802.3ah Gigabit Epon-standarden,
Stöd max 16 poon SC-portar för nedlänkning,
Stöd överföringshastigheten på 1,25Gbps
Våglängd för Gepon SC-portar: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm
Genomsnittlig optisk sändningseffekt för gepon SC-porten: + 2dbm till
+ 7dbm
Optisk mottagning känslighet av Gepon SC Port: -30dBm,
Max Optisk Fiberförhållande: 1:64
Stöd CTC 2.0, 2.1, 3.0 China Telecom Gigabit Epon-standarden
Stöd Standard OAM och utvidga OAM-hanteringsfunktioner
Stödkodning för upplänkning och nedlänkning av data
Stöd som uppgraderar en enda ONU eller till flera ONU samtidigt och fjärr av Systemadministratören
Support ONU-autentisering, kan rapportera olagliga ONU-registreringshändelser


Programfunktioner protokoll IEEE802.1Q, IEEE802.1P, IEEE802.3X, IEEE802.3ad, IEEE802.1D, IEEE802.1W, IEEE802.1S, IPv4, IPv6
VLAN GVRP, IEEE802.1Q VLAN, portbaserad VLAN, QinQ VLAN-stapling, 1-4094 VID.
QOS IEEE802.1P QOS, 8 köer per port, ToS, Port ID-baserad QOS, DifferSev, WRR, SP, SWRR, Traffic Shapping, Flow Classification med ACL VLAN.
Spanning Tree IEEE802.1D Spanning Tree, IEEE802.1W Rapid STP, IEEE802.1S Multipla STP
L3 Routing RIP 1/2, OSPF, BGP4 och Static Routing, max 12K routing bord
multicast IGMP V1, V2, V3, IGMP Snooping,
Access Control List L2, L3, L4 ACL (Access Control List), IP-baserade ACL-regler, datafilter av
källa / destination IP, lager-3 IP-identitet, lagret 4 TCP / UDP-identitet, IP-prioritet, ToS eller tidsbaserade ACL-regler.
MAC-filter Portbindning till MAC, WHitelist / Blacklist MAC Filtrering
Flödeskontroll Halvduplex baktryck och 802.3x full duplex, HL-flödesreglering
ARP Stöd ARP Proxy
DHCP Support DHCP-klient, DHCP-server, DHCP-relä
L3 Aggregation Stödbelastningsbalans och LACP-baserad L3-aggregering
autentisering Stöd AAA Radius och Local Authentication
Port Mirroring Flödes- eller portbaserad spegling
Stormstyrning Broadcast och Multicast Storm Control
Pålitlighet Säkerställa tillförlitlighet med VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol)
Förvaltning Trösta RS232
Telnet Stödja CLI-kommandon för Telnet-hantering
SNMP Stöd SNMP V1, V2, V3
syslog Stöd Syslog
RMON Support RMON Group 1, 2, 3, 9
MIB Stöd privata och offentliga MIB
Arbetssätt
Miljö
Fuktighet Arbete: 10% ~ 90% icke-kondensering / Standby: 5% till 95% icke-kondensering
Arbetstemperatur Arbete: 0 ℃ till 65 ℃ / standby: -20 ℃ till 70 ℃
Hot Tags: 16 port gepon olt, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köp, billig, bulk, prislista, lågt pris
Relaterade produkter
Förfrågning