EPON OLT 8

EPON OLT 8

CHIMA 8 Port GEPON OLT, stöd för 1:64 fiberförhållande, kan ansluta upp till 512 avlägsna ONU.

chatta nu
Produktinformation

SNA8800T 8 Port Gepon OLT System Beskrivning:

SNA880T är ett GEPON OLT-system baserat på IEEE802.3ah Gigabit EPON-standarden. Den levereras med 8 GEPON-portar, som kan ansluta upp till 512 GEPON ONU vid 1:64 Fiber Splitting Ratio. Det är ett Telecom Grade GEPON OLT-system som är utformat för Internetleverantörer som använder Triple Play Gepon-nätverk för att erbjuda högkvalitativa Internet Data, Voice och IPTV-tjänster (till exempel IPTV, VoIP och Data Transmission Services) till abonnenter.


Viktiga fördelar:

Stöd IPv4 och IPv6, lämplig för applikation i både IPv4 och IPv6-baserade nätverk

Stöd SLA (Service Level Assignment) och DBA (Dynamic Bandwidth Assignment), vilket förbättrar QOS.

Stöd huvudströmförsörjning och backup strömförsörjning arbete i 1 + 1-läge, vilket garanterar hög stabilitet i nätverket.

Stöd 1:64 Fiberförhållande vid 20Km överföringsavstånd, kan ansluta upp till 512 avlägsna ONU.

Levereras med 8 Gigabit Fiber / Ethernet uplink-portar, vilket garanterar hög bandbreddsstöd för varje geponport.

Stödja IEEE802.1Q VLAN, QinQ, VLAN-översättning, förbättra höga tillämpliga VLAN för olika miljöer.

Stöd STP, RSTP, MSTP spänner över trädprotokoll, lämpliga för tillämpning i olika nätverksmiljöer.

Stöd Anti-ARP spoofing / översvämning, IP Source Guard, Port Isolation, etc, förbättra säkerhetsnivåer.

Stöd IPv4 och IPv6 Multicast, stöd IGMP V1, V2 och MLD V1, V2

Support EAS och EARP-baserad Loop Detection, kan återhämta länk i 50ms

Stöd LACP-baserat länkskydd, kan återställa länk i 10ms.

Support Layer 2/3 full linjehastighet för GE och Gepon-portar, vilket garanterar inga paketförluster.


Gepon Parametrar:

Stödja IEEE802.3ah Gigabit Epon-standarden,

Stöd 20Km överföringsavstånd över Single Fiber

Support 8 gepon downstreamaming portar, stöd 1:64 fiber splittring, kan ansluta upp till 512 ONU

Stöd krypterad Triple Churning för uppströms och downstreaming

Stöd China Telecom Standard CTC 2.0, 2.1, 3.0

Stöd DBA Dynamic Bandwidth Assignation,

Stöd ONU auto-detektering och rapportera olagliga ONU-registreringar

Stöd automatisk inspektion för mottagen optisk fiberkraft.

Stöd 1.25Gbps GEPON-överföring, Wavelength of Gepon SC: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

Stöd CATV över EPON-applikation, CATV våglängd vid 1550nm.

Genomsnittlig optisk sändningseffekt för gepon SC-porten: + 2dbm till + 7dbm

Optisk mottagning känslighet av Gepon SC Port: -30dBm

Max Optisk Fiberförhållande: 1:64 vid 20Km överföringsavstånd

Stöd Standard OAM och utvidga OAM-hanteringsfunktioner

Stöd som uppgraderar ONUs på distans i satser.


Hårdvarukunskaper:

Helt kompatibel med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standard

Stöd 8 GEPON SC-portar, 1.25Gbps överföringshastighet.

Support 8 * Gigabit SFP upplänksgränssnitt + 8 * 10/100 / 1000Base-Tx combo

Stöd Hot Swap av GEPON SFP Transceivers

Stöd EAPS-snabbspolningsskydd och GEPON Optical Path-skydd.

MAC adress tabell: 16K

VLAN-tabell: 1-4094

Strömförsörjning: Huvudströmförsörjning + Backup Strömförsörjning

Nätaggregat: AC: 90 ~ 264V, 50 / 60Hz

DC: -36 ~ -72V

SNA8800T 8 Port OLT chassihöjd: 1U


  Hårdvara Specifikationer:

Modell nr.

SNA8800T 8 Port GEPON OLT

Hårdvara

Hårdvarukapacitet

Hårdvara standarder

IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standard

GEPON-portar

8 GEPON SC-portar

Uplink-portar

8 Gigabit SFP eller 8 10/100 / 1000Base-Tx kombinationsportar

Hårdvara Liablity

Stöd VRRP värd backup
Stöd Dubbel feltolerant backup av värdprogram och konfigurationsfiler
Stötta PON-kort / fläkt-hot-swappable
Stöd 1 + 1 huvudkontrollpanel hot backup
Stöd 1 + 1 power backup

Växlingskapacitet

32Gbps

MAC-adresstabell

16K

VLAN-tabell

1-4094

Hot swap

  • Stöd Hot Swap av GEPON SFP Transceiver

Strömförsörjning

  • Redundant strömförsörjning: 110-240V AC, 50 / 60Hz

  • Stöd extra DC-strömförsörjning

  • Strömförbrukning: <>

Gepon tecken

  • Stödja IEEE802.3ah Gigabit Epon-standarden,

  • Stöd 20Km överföringsavstånd över Single Fiber

  • Support 8 gepon downstreamaming portar, stöd 1:64 fiber splittring, kan ansluta upp till 512 ONU

  • Stöd krypterad Triple Churning för uppströms och downstreaming

  • Stöd China Telecom Standard CTC 2.0, 2.1, 3.0

  • Stöd DBA Dynamic Bandwidth Assignation,

  • Stöd ONU auto-detektering och rapportera olagliga ONU-registreringar

  • Stöd automatisk inspektion för mottagen optisk fiberkraft.

  • Stöd 1.25Gbps GEPON-överföring, Wavelength of Gepon SC: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

  • Stöd CATV över EPON-applikation, CATV våglängd vid 1550nm.

  • Genomsnittlig optisk sändningseffekt för gepon SC-porten: + 2dbm till + 7dbm

  • Optisk mottagning känslighet av Gepon SC Port: -30dBm

  • Max Optisk Fiberförhållande: 1:64 vid 20Km överföringsavstånd

  • Stöd Standard OAM och utvidga OAM-hanteringsfunktioner

  • Stöd som uppgraderar ONUs på distans i satser.

Programvaruspecifikationer:

Lag 2 Egenskaper

protokoll

IEEE802.1Q, IEEE802.1P, IEEE802.3X, IEEE802.3ad, IEEE802.1D, IEEE802.1W, IEEE802.1S, IPv4, IPv6

VLAN

Stöd 1-4094 VLAN-poster
Stöd portbaserad / MAC-baserad / IP-subnätbaserad VLAN
Support Port-baserat QinQ och Selective QinQ (Vlan Stacking)
Stöd VLAN Swap / VLAN Remark / VLAN Translation
Suport GVRP Dynamic VLAN-registrering
Stöd VLAN, lägg till, ta bort och ersätt baserat på ONU-serviceflöde.

QOS

Stödhastighet för att skicka / ta emot paket för varje port, eller användardefinierat flöde. Erbjuder generell flödesmonitor och användardefinierad flödesmonitor
Stöd Prioriterad kommentar till port, eller till användardefinierat flöde.
Erbjuder IEEE802.1P, DSCP-prioritet och Remark
Stöd CAR (Committed Access Rate), trafikformning och flödesstatistik
Stöd Paketspegling och omdirigering av gränssnitt eller användardefinierat flöde
Stöd superkön schemaläggare baserat på port och användardefinierat flöde. Varje port / flöde stöder 8 prioriterade köer och schemaläggare av SP, WRR och SF + WRR.
Officiell överbelastning mekanism, stöder Tail-Drop och WRED

Spanning Tree

Stöd IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol (STP)
Stöd IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP)
Stöd IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol Instances (MSTP)
Stöd Fjärrkontrollen ONU Loop Detecting alarmerande

MAC

Support MAC Black Hole
Stödport MAC begränsning
Erbjuder 16K MAC-adresser

multicast

IGMP V1, V2, V3, IGMP Snooping,

Access Control List

Stöd standard och expanderbar ACL
Stöd ACL i tidsintervall
Support-paketfilter, Källa / Destination MAC-filter, Källa / Destination IP-filter, Portfilter, Protokollfilter, VLAN-filter, VLAN-filter, MAC-adressintervallfilter, Ogiltigt ramfilter,
Stöd upp till 50 samtidiga service trafikidentifiering
Supportpaketfiltrering av L2 ~ L7 i 80 byte av IP-pakethuvud

Hamn

Stöd portbaserad dubbelriktad bandbreddskontroll
Statisk länkaggregation och LACP (Link Aggregation Control Protocol)
Stödportspegling och trafikspegling

Användarsäkerhet

Stöd Anti-ARP-spoofing
Stöd Anti-ARP-översvämning
Support IP Source Guard skapa IP + VLAN + MAC + Port-bindning
Support Port Isolation
Support MAC-adressen binder till port och port MAC-adressfiltrering
Stöd för IEEE 802.1x och AAA / Radius-autentisering

OLT-säkerhet

Stöd Anti-DOS-attack (som ARP, Synflood, Smurf, ICMP attack), ARP
upptäckt, mask och Msblaster mask attack
Stöd SSHv2 Secure Shell
Stöd SNMP v3 krypterad hantering
Stöd Säkerhet IP-inloggning via Telnet
Stöd Hierarkisk hantering och lösenordsskydd för användare

Nätverkssäkerhet

Stöd användar MAC och ARP trafik verifiering
Stöd Begränsa ARP-trafik per användare och kick-out-användare skickar ARP-trafik
Stöd för dynamisk ARP-tabellbindning
Stödja IP / VLAN / MAC / Port-bindning
Stöd L2 till L7 ACL flödesfiltreringsmekanism
Stöd Port-sändning / multicast-undertryckning och automatisk avstängning riskabel port
Stöd URPF för att förhindra IP-adress från förfalskning och attack
Support DHCP-alternativ 82 och PPPoE + (Indikerar användarens fysiska plats)
Stöd för enkeltext-autentisering av OSPF, RIPv2, BGPv4-paket och MD5
kryptografautentisering

IPv6 Multicast

Stöd IPv6 SA / DA-klassificering
Stöd MLDv2 / MLDv2 Snooping
Stöd PIM-SMv6, PIM-DMv6, PIM-SSMv6

IPv4 Multicast

Stöd IGMPv1 / v2 / v3, IGMPv1 / v2 / v3 Snooping, IGMP Filter
Stöd MVR och multicast kopiera över olika VLAN
Stöd IGMP Fast Leave, IGMP Proxy
Stöd PIM-SM / PIM-DM / PIM-SSM,

Loop Detect

Stöd EAPS och GERP (återhämtningstid <>
Stödja Loopback-detektering

Länkskydd

Stöd FlexLink (återhämtningstid <>
Stöd RSTP / MSTP (återhämtningstid <>
Stöd LACP (återhämtningstid <>
Stöd BFD

Systemförtroende

Säkerställa tillförlitlighet med VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol)

Förvaltning

sFlow

Stöd RFC3176 sFlow

Telnet

Stödja CLI-kommandon för Telnet-hantering

SNMP

Stöd SNMP V1, V2, V3

NMS

Stöd SNMP-baserad NMS-hantering

RMON

Support RMON Group 1, 2, 3, 9

MIB

Stöd privata och offentliga MIB

Arbetsmiljö

Fuktighet

Arbete: 10% ~ 90% icke-kondensering / Standby: 5% till 95% icke-kondensering

Arbetstemperatur

Arbete: 0 ℃ till 65 ℃ / standby: -20 ℃ till 70 ℃



Hot Tags: EPON OLT 8, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köp, billig, bulk, prislista, lågt pris

Ett par: GEPON OLT 14u

Nästa: GEPON OLT 2 Ports

Relaterade produkter
Förfrågning