GEPON OLT 12 Portar

GEPON OLT 12 Portar

CHIMA 12 Port GEPON OLT, stöd för 1:64 fiberförhållande, kan ansluta upp till 768 avlägsna ONU.

chatta nu
Produktinformation

SNA8812T 12 Port Gepon OLT System Beskrivning:

SNA8812T är ett GEPON OLT-system baserat på IEEE802.3ah Gigabit EPON-standarden. Den levereras med maximalt 12 GEPON-portar, som kan ansluta upp till 768 GEPON ONUs på 1:64 Fiber Ratio. Det är ett Telecom Grade GEPON OLT-system som är utformat för internetleverantörer som erbjuder högkvalitativa, höghastighets- och högsta stabilitetstjänster (till exempel IPTV, VoIP och Data Transmission Services) till abonnenter.


Viktiga fördelar:

Vanligtvis stödjer en vanlig 12-port GEPON OLT endast nätverksfunktioner för lager 2-åtkomst. Men i motsats till den vanliga GEPON OLT-enheten stödjer SNA8812T rika Layer 2, 3, 4-nätverksfunktioner som gör det möjligt att använda det i Layer 2-åtkomstnät och i Layer 3-aggregationsnätverk.

Stöd ayer 2/3/4 nätverksfunktioner, gör att du kan använda den i nätverkslagret Layer 2 och Layer 3.

Stöd 1:64 Fiberförhållande vid 20Km överföringsavstånd, kan ansluta upp till 768 avlägsna ONU.

Levereras med vanlig PCBA-design, fixar GEPON downlink-portar och 1G upplänksportar ombord, vilket sparar installationsutrymme.

Stöd till valfria 10G upplänksportar, gör det möjligt att förstora bandbredd genom att bara ändra Fiber SFP-transceivers.

Stöd huvudströmförsörjning och backup strömförsörjning arbete i 1 + 1-läge, vilket garanterar hög stabilitet i nätverket.

Stöd DC-strömförsörjning, lämplig för applikation i ISP-serverns rum.

Stödja CLI-kommandot och OAM-hantering, stödja OAM-larm för ONU-felhändelser.

Stöd CTC2.0, 2.1 och 3.0 helt, möjliggör hög kompatibilitet med ONU från olika märken.

Stöd Snabb Nätverksåterställning, Nätverket återupptas på mindre än 50 ms om servern och enheten startas om.

Stöd SNMP V1, V2, V3, Telnet eller NMS-hantering, möjliggör fjärrstyrning, fjärråtkomstdetektering och fjärrproblemlösning av SNA8812T GEPON OLT och de registrerade ONU: erna.


Gepon Technology baserat på IEEE802.3ah standard:

SNA8812T levereras med vanlig PCBA-kartong, stödjer max 12 GEPON SFP-portar.

Stödja IEEE802.3ah Gigabit Epon-standarden,

Stöd ONU-autentisering, larm av olaglig ONU-registrering eller ONU-fel.

Stöddatakryptering, kan kryptera datapaket som sänder över GEPON-nätverket.

Stödja fiberskydd i ryggradsnivå, 1 + 1-skydd som möjliggör nätverksåterställning inom 50 ms

Stöd upp till max 12 gps SFP-transceiverare för nedlänkning, kan ansluta upp till 768 ONU

Stöd 1.25Gbps GEPON-överföring, Wavelength of Gepon SC: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

Stöd CATV över EPON-applikation, CATV våglängd vid 1550nm.

Genomsnittlig optisk sändningseffekt för gepon SC-porten: + 2dbm till + 7dbm

Optisk mottagning känslighet av Gepon SC Port: -30dBm

Max Optisk Fiberförhållande: 1:64 vid 20Km överföringsavstånd

Stöd CTC 2.0, 2.1 och 3.0 Telecom Gigabit Epon-standarden,

Stöd Standard OAM och utvidga OAM-hanteringsfunktioner

Stöd som uppgraderar en enda ONU eller till flera ONU samtidigt och fjärr av Systemadministratören


Hårdvarukunskaper:

Helt kompatibel med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standard

Stöd 12 GEPON SC-portar, 1.25Gbps överföringshastighet.

Support 8 * Gigabit SFP upplänkgränssnitt och / eller 2 * 10G SFP + upplänksgränssnitt

1U-chassi med kylfläktar utrustade inuti

Stöd Hot Swap av GEPON SFP Transceivers

Stöd EAPS-snabbspolningsskydd och GEPON Optical Path-skydd.

MAC adress tabell: 32K

VLAN-tabell: 1-4094

Strömförsörjning: Huvudströmförsörjning + Backup Strömförsörjning

Nätaggregat: AC: 90 ~ 264V, 50 / 60Hz

DC: -36 ~ -72V


Programvaruegenskaper:

SNA8812T stöder lager 2/3/4 nätverksfunktioner:

Stöd IEEE802.1Q VLAN, portbaserad VLAN, GVRP och QinQ VLAN Stacking,

Stöd IEEE802.1D Spanning Tree, IEEE802.1W Snabbspännings träd, IEEE802.1s Multiple Spanning Tree

Stöd IEEE802.3ad Link Aggregation,

Stöd IEEE802.3X Halv Duplex och Full Duplex Backpressure Flow Control

Stöd IEEE802.1P QOS, COS, DifferSev, FIFO (först i första utgåvan), DBA (Dynamic Bandwidth Assignment), SLA,

Stöd L2, L3, L4 ACL (Access Control List), IP-baserade ACL-regler, datafilter efter käll / destination IP, lagret 3 IP-identitet, lagret 4 TCP / UDP-identitet, IP-prioritet, ToS eller tidsbaserade ACL-regler.

Stödja bandbreddskontroll

Support Multicast: IGMP V1, V2, V3, IGMP Snooping, Multicast VLAN,

Stöd Cli, Telnet, SNMP V1, V2, V3

Support Layer 3 Routing-funktioner, som RIPV1, V2, OSPF V4, Statisk rutt, OSPF, BGPv4


Specifikationer:


Modell nr.

SNA8812T GEPON OLT SYSTEM

Hårdvara

Hårdvarukapacitet

Hårdvara standarder

IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standard

GEPON-portar

12 GEPON SC-portar

Uplink-portar

8 Gigabit SFP-kortplatser och / eller 2 * 10G SFP + -gränssnitt

Kylsystem

1U-chassi med kylfläktar utrustade inuti

Växlingskapacitet

128Gbps

MAC-adresstabell

32K

VLAN-tabell

1-4094

Hot swap

Stöd Hot Swap av GEPON SFP Transceiver

Blixt

128 MB

Minne

1 Gbps

Routing Table

12K

Strömförsörjning

  • Redundant strömförsörjning: 110-240V AC, 50 / 60Hz

  • Stöd extra DC-strömförsörjning

  • Strömförbrukning: <>

Gepon tecken

  • Stödja IEEE802.3ah Gigabit Epon-standarden,

  • Stöd max 12 poon SC-portar för nedlänkning,

  • Stöd överföringshastigheten på 1,25Gbps

  • Våglängd för Gepon SC-portar: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

  • Genomsnittlig optisk sändningseffekt för gepon SC-porten: + 2dbm till + 7dbm

  • Optisk mottagning känslighet av Gepon SC Port: -30dBm

  • Max Optisk Fiberförhållande: 1:64

  • Stöd CTC 2.0, 2.1, 3.0 China Telecom Gigabit Epon-standarden

  • Stöd Standard OAM och utvidga OAM-hanteringsfunktioner

  • Stödkodning för upplänkning och nedlänkning av data

  • Stöd som uppgraderar en enda ONU eller till flera ONU samtidigt och fjärr av Systemadministratören

  • Support ONU-autentisering, kan rapportera olagliga ONU-registreringshändelser


Programfunktioner

protokoll

IEEE802.1Q, IEEE802.1P, IEEE802.3X, IEEE802.3ad, IEEE802.1D, IEEE802.1W, IEEE802.1S,

VLAN

GVRP, IEEE802.1Q VLAN, portbaserad VLAN, QinQ VLAN-stapling, 1-4094 VID.

QOS

IEEE802.1P QOS, 8 köer per port, ToS, Port ID-baserad QOS, DifferSev, WRR, SP, SWRR, Traffic Shapping, Flow Classification med ACL VLAN.

Spanning Tree

IEEE802.1D Spanning Tree, IEEE802.1W Rapid STP, IEEE802.1S Multipla STP

L3 Routing

RIP 1/2, OSPF, BGP4 och Static Routing, max 12K routing bord

multicast

IGMP V1, V2, V3, IGMP Snooping,

Access Control List

L2, L3, L4 ACL (Access Control List), IP-baserade ACL-regler, datafilter enligt käll / destination IP, lag 3-IP-identitet, lag 4 TCP / UDP-identitet, IP-prioritet, ToS eller tidsbaserade ACL-regler.

MAC-filter

Portbindning till MAC, WHitelist / Blacklist MAC Filtrering

Flödeskontroll

Halvduplex baktryck och 802.3x full duplex, HL-flödesreglering

ARP

Stöd ARP Proxy

DHCP

Support DHCP-klient, DHCP-server, DHCP-relä

L3 Aggregation

Stödbelastningsbalans och LACP-baserad L3-aggregering

autentisering

Stöd AAA Radius och Local Authentication

Port Mirroring

Flödes- eller portbaserad spegling

Stormstyrning

Broadcast och Multicast Storm Control

Pålitlighet

Säkerställa tillförlitlighet med VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol)

Förvaltning

Trösta

RS232

Telnet

Stödja CLI-kommandon för Telnet-hantering

SNMP

Stöd SNMP V1, V2, V3

syslog

Stöd Syslog

RMON

Support RMON Group 1, 2, 3, 9

MIB

Stöd privata och offentliga MIB

Arbetsmiljö

Fuktighet

Arbete: 10% ~ 90% icke-kondensering / Standby: 5% till 95% icke-kondensering

Arbetstemperatur

Arbete: 0 ℃ till 65 ℃ / standby: -20 ℃ till 70 ℃


Hot Tags: GEPON OLT 12-hamnar, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köp, billig, bulk, prislista, lågt pris
Relaterade produkter
Förfrågning