GEPON OLT 4 Ports

GEPON OLT 4 Ports

CHIMA 4 Port GEPON OLT, stöd för 1:64 fiberförhållande, kan ansluta upp till 256 avlägsna ONU.

chatta nu
Produktinformation

SNA8230T 4 Port Gepon OLT System Beskrivning:

SNA8230T är ett gepon OLT-system baserat på IEEE802.3ah Gigabit Epon-standarden. Den stöder maximalt 4 Gp-portar, som kan ansluta upp till 256 st prenumerator Gepon ONUs på 1:64 Optisk Fiberförhållande. Det är ett OLT-system för telekomskala som är utformat för internetleverantörer som erbjuder högkvalitativa och höghastighetsinternettjänster (till exempel IPTV, VoIP, datatransmissionstjänster) till överförare.


Rich Layer 2 Nätverkshanteringsfunktioner:

SNA8230T stöder rika skift 2-hastighetskoppling och rika hanteringsfunktioner som IEEE 802.3 10Base-Tx Ethernet, IEEE 802.3u 100Base-Tx Ethernet, IEEE802.3z gigabit Ethernet, IEEE802.3ad, IEEE 802.3x flödesstyrning, IEEE802.1Q VLAN, IEEE802.1P QOS, IEEE 802.1D Spanning Tree, IEEE802.1W Rapid Spanning Tree, IEEE802.3ah Gigabit EPON, IGMP Snooping V1, V2, V3, etc.


Kraftfull säkerhet:

SNA8230T Gepon OLT stöder kraftfulla säkerhetsfunktioner. Den stöder ACL (Access Control List) baserat på Flow Control. Det stöder också Port Isolation för att isolera olika abonnenter anslutna till samma ONU. Datatransmissionen via GEPON-länken

kan krypteras.


Uniform Network Maintenance and Management:

SNA8230T Gepon OLT-systemet stöder kraftfull hantering och praktiska underhållsfunktioner. Den stöder SNMP V1, V2, V3, Telnet och Web Management. Med SNMP-hanteringsprogram, som Dude, HP Openview installerad på en hanterings-dator, kan systemadministratörer enkelt hantera och konfigurera den applicerade SNA8230T OLT enkelt och fjärr med några alternativa sätt.


Gepon Technology baserat på IEEE802.3ah standard:

SNA8230T levereras med 4 fasta GEPON SFP-kortplatser och 4 Gb-Gigabit SFP / Tx uplink-gränssnitt.

Stödja IEEE802.3ah Gigabit Epon-standarden,

Stöd en max 4 Gb SFP-transceiver för nedlänkning, kan ansluta upp till 256 st abonnent-ONU

Stöd överföringshastigheten på 1,25Gbps

Våglängd för Gepon SC-portar: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

Genomsnittlig optisk sändningseffekt för gepon SC-porten: + 2dbm till + 7dbm

Optisk mottagning känslighet av Gepon SC Port: -30dBm

Max Optisk Fiberförhållande: 1:64

Stöd CTC 2.1 China Telecom Gigabit Epon-standarden

Stöd Standard OAM och utvidga OAM-hanteringsfunktioner

Stödkodning för upplänkning och nedlänkning av data

Stöd som uppgraderar en enda ONU eller till flera ONU samtidigt och fjärr av Systemadministratören

Support ONU-autentisering, kan rapportera olagliga ONU-registreringshändelser

Hårdvarukunskaper:

Helt kompatibel med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standard

Stöd 4 GEPON SC-portar, överföringshastigheten vid 1,25Gbps

Stöd 4 10/100 / 1000Base-Tx och 4 Gigabit SFP Slots combo upplänk gränssnitt

1U-chassi med kylfläktar utrustade inuti

Erbjuder backplane bandbredd på 32Gbps per sekund

Erbjuder växlingskapaciteten på 16 Gbps per sekund

Stöd Uni-Directional Link Detection (UDLD)

Stöd Hot Swap av GEPON SFP Transceivers

Stöd EAPS-snabbspolningsskydd och GEPON Optical Path-skydd.

MAC adress tabell: 16K

VLAN-tabell: 1-4094

Strömförsörjning:

Nätaggregat: 110-240V AC, 50 / 60Hz

Strömförbrukning: 40W


Programvaruegenskaper:

SNA8230T stöder alla funktioner för hantering av lager 2:

Stöd IEEE802.1Q VLAN, GVRP Generisk VLAN Registrering, Portbaserad VLAN, QinQ Vlan Stacking

Stöd IEEE802.1D Spanning Tree, IEEE802.1W Rapid Spanning Tree

Stöd IEEE802.3ad Link Aggregation,

Stöd IEEE802.3X Halv Duplex och Full Duplex Backpressure Flow Control

Stöd IEEE802.1P QOS, COS, DifferSev, FIFO (först i första utgåvan), DBA (Dynamic Bandwidth Assignment), SLA,

Support Access Control List (ACL) baserat på flöde

Stödja IEEE802.1X Radius User Authentication

Stödja bandbreddskontroll

Support Multicast: IGMP V1, V2, V3, IGMP Snooping, Multicast VLAN,

Stöd Cli, Telnet, SNMP V1, V2, V3, support RMON 1, 2, 3, 9, MIB

Stöd SSH V1, V2

Stöd firmwareuppgradering med TFTP och FTP

Stöd lokala och fjärrsystem logg


Gepon Solution Application:

Gepon system består av gepon OLT, gepon ONU och optisk fiber splitter. Gepon OLT är huvudenheten (även sorterad som Layer 2 Access Switching-utrustning) som kopplar till Gepon ONU med Optisk Fiber Splitter. Gepon ONU är abonnentenheten som är inställd på Subscribers'house. Med NMS installerat på Server PC på Gepon OLT sidan kan administratörer hantera / konfigurera gepon ONU i gepon OLTs serverrum på distans. Med alla 1 gigabit eller 10Gigabit-fiberanslutna, erbjuder gepon system en stor bandbredd som kan uppfylla eller överstiga överföringskraven för IPTV, VoIP och Data-tjänster.

Det är ett bra alternativ för Fiber To The Home, Fiber To The Building, etc lösningar.


Specifikationer:

Modell nr.

SNA8230T GEPON OLT SYSTEM

Hårdvara

Hårdvarukapacitet

Hårdvara standarder

IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standard

GEPON-portar

4 GEPON SC-portar

Uplink-portar

4 Port 10/100 / 1000Base-Tx combo med 4 Gigabit SFP-kortplatser

Kylsystem

1U-chassi med kylfläktar utrustade inuti

1,25 G gepon-gränssnitt

Stöd 4 Gps SFP-gränssnitt

Bakplans bandbredd

32Gbps

Växlingskapacitet

16Gbps

UDLD

Support UDLD, Unit-Directional Link Detection

MAC-adresstabell

16K

VLAN-tabell

1-4094

Hot swap

Stöd Hot Swap av GEPON SFP Transceiver

EAPS

Stöd EAPS-snabbspolningsskydd och GEPON Optical Path-skydd.

Strömförsörjning

Nätaggregat: 110-240V AC, 50 / 60Hz
Strömförbrukning: 40W

Gepon tecken

  • Stödja IEEE802.3ah Gigabit Epon-standarden,

  • Stöd maximalt 4 GB SC-portar för nedlänkning, kan ansluta upp till 256 st abonnent-ONU-enheter

  • Stöd överföringshastigheten på 1,25Gbps

  • Våglängd för Gepon SC-portar: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

  • Genomsnittlig optisk sändningseffekt för gepon SC-porten: + 2dbm till + 7dbm

  • Optisk mottagning känslighet av Gepon SC Port: -30dBm

  • Max Optisk Fiberförhållande: 1:64

  • Stöd CTC 2.1 China Telecom Gigabit Epon-standarden

  • Stöd Standard OAM och utvidga OAM-hanteringsfunktioner

  • Stödkodning för upplänkning och nedlänkning av data

  • Stöd som uppgraderar en enda ONU eller till flera ONU samtidigt och fjärr av Systemadministratören

  • Support ONU-autentisering, kan rapportera olagliga ONU-registreringshändelser


programvara

Stöd IEEE802.1Q VLAN, GVRP Generisk VLAN Registrering, Portbaserad VLAN, QinQ Vlan Stacking

Stöd IEEE802.1D Spanning Tree, IEEE802.1W Rapid Spanning Tree

Stöd IEEE802.3ad Link Aggregation,

Stöd IEEE802.3X Halv Duplex och Full Duplex Backpressure Flow Control

Stöd IEEE802.1P QOS, COS, DifferSev, FIFO (först i första utgåvan),
DBA (Dynamic Bandwidth Assignment), SLA,

Support Access Control List (ACL) baserat på flöde

Stödja IEEE802.1X Radius User Authentication

Stödja bandbreddskontroll

Support Multicast: IGMP V1, V2, V3, IGMP Snooping, Multicast VLAN,

Stöd Cli, Telnet, SNMP V1, V2, V3, support RMON 1, 2, 3, 9, MIB

Stöd SSH V1, V2

Stöd firmwareuppgradering med TFTP och FTP

Stöd lokala och fjärrsystem logg




Hot Tags: GEPON OLT 4-portar, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köp, billig, bulk, prislista, lågt pris
Relaterade produkter
Förfrågning