4LAN 2FEX WIFI CATV ONU

SON8368MVWT är en serie IEEE802.3ah-baserad GEPON ONU avsedd för hem- och kontorsanvändare. Det erbjuder 4 Ethernet LAN-portar, 2 FXS-portar, en 300Mbps WiFi Router och en CATV RF-port, som kombinerar data, VoIP och CATV-tjänster i en enda enhet. Dess uplink-gränssnitt är en GEPON SC-port, stöder 1,25G för nedströms och 1,25G för uppströms.

chatta nu
Produktinformation

SON8368MVWT GEPON ONU:

SON8368MVWT är en serie IEEE802.3ah-baserad GEPON ONU avsedd för hem- och kontorsanvändare. Det erbjuder 4 Ethernet LAN-portar, 2 FXS-portar, en 300Mbps WiFi Router och en CATV RF-port, som kombinerar data, VoIP och CATV-tjänster i en enda enhet.

Dess uplink-gränssnitt är en GEPON SC-port, stöder 1,25G för nedströms och 1,25G för uppströms.

Byggd för FTTx-implementeringar stödjer den kraftfulla hemgateway / CPE-funktioner, såsom flera WAN, QOS, VLAN, Firewall, ACL, etc. Det är en Internet Data, Voice, CATV och WiFi all-in-one GEPON CPE för att distribuera Triple Spela nätverk över enstaka fibrer.


Huvudkaraktärer

  • IEEE802.3ah standard, kompatibel med Huawei, ZTE, Fiberhome, CHIMA GEPON OLT.

  • Erbjuder 1 GEPON WAN-port, stödjer 1,25G uppströms och 1,25G nedströms

  • 4 * Ethernet LAN-portar, stöder 4FE eller 4GE eller 2GE + 2FE-portar

  • 2 * FXS-portar för hög kvalitet Voice over IP-implementeringar

  • Erbjuder 1 CATV RF-port, stödjer högkvalitativa TV-bildöverföringar över 1550nm Fiber.

  • Erbjuder en 300Mbps WiFi Router för Home WiFi-applikationer

  • Layer 3 Home Gateway / CPE-funktioner med Hardware NAT, stöd för flera WAN, Route / Bridge-läge, etc.

  • Layer 2 Switching, support 802.1Q VLAN, 802.1P QOS, Bandbreddskontroll, Spanning Tree, etc

  • Port Binding, olika LAN-portar kan tilldelas med olika WAN-tjänster

  • 1:64 Fiberförhållande, max överföringsavstånd kan nå 20km

  • Stöd för AES-krypterad dataöverföring, vilket ökar överföringssäkerheten

  • Stöd FEC (Vidarefelkorrigering), säkerställer hög tillförlitlig och exakt dataöverföring

  • Stöd för dynamisk bandbreddstilldelning (DBA), smidigare bandbreddstilldelning och användning.

  • Lokal och fjärrstyrning, stöd för WEB, FTP / TFTP / HTTP Auto Provisioning, TR069, NMS-hantering.

  • IPv4 och IPv6, vilket säkerställer kompatibilitet och användbarhet i båda IP-nätverkstyperna.


GEPON Parametrar

IEEE802.3ah Gepon standard, supportstandard OAM

CTC 2.1, 3.0 China Telecom Gepon standard

Inbyggd med en 2 * 10 SFF-packad GEPON-transceiver, SC / APC-kontakt 1310nm våglängd vid uppströms och 1490nm våglängd vid nedströms GEPON-sändare: sändningseffekt: 0,5-5dbm, mottagande känslighet: -27dbm 1:64 Fiberoptikförhållande vid 20km överföringsavstånd .

Fiberöverföringskabel: G.652 Enkeloptisk optisk fiberkabel

Stöd 1 LLID (Logical Link Identifier)

Stöd 1 LOID (Logisk ONU Identifier)

Stöd för Triple Churning Encryption-algoritmen

Stöd NSR / SR Dynamic Bandwidth Allocation (DBA)

Stöd framåt Felkorrigering (FEC)

4 QOS-köer och SP-överföringsalgoritm över PON

Högsta 1,244Gbps Downlink / 1,244Gbps Uplink

Support Dying Gasp


Home Gateway / CPE-funktioner

Multi-WAN, stöd för upp till 8 WAN-anslutningar Support Route och / eller Bridged WAN

Port Binding, Data / VoIP / IPTV-tjänster kan vara bundna till olika LAN-portar

Konfigurerbart VLAN-ID för varje WAN-konfigurerbar QOS-kö för varje WAN

Multi-tjänster bundna till samma WAN


CATV Parametrar

Inbyggd WDM-kopplare, som kombinerar 1550nm våglängd för CATV CATV Frekvensområde: 40 ~ 860Mhz (STV Valfri: 40 ~ 2200MHz) RF 75ohm Koaxialkabel TX-port: Metrisk F eller England F

RF utgångseffekt: ≥ 80dBuV vid ingång optisk effekt = -6dBm

Band Flatness: TV ± 1dB, (Valfritt: STV ± 2dB)

CNR ≥47dB, CSO <-61db, ctr=""><>

Stöd Aktivera eller inaktivera CATV-tjänst på distans


Nätverksfunktioner

MAC Learning, 4K MAC adress tabell

Bridged eller Route Network läge

Stöd RIP v1, v2 för routing

Statisk Rutt, Dynamisk Rutt, DNS Proxy,

IPv4 och IPv6 TCP, UDP, RTP, SNTP, NAT, DHCP, DNS IEEE802.1Q VLAN, Port VLAN

IEEE802.1x, MAC, IP eller TCP / UDP-baserade ACL

Port Bandwidth Control, IEEE802.3x flödesreglering Storm Control: Broadcast / Multicast / Unknown Unicast, ARP

Portisolering, Portspegel, Auto MDI / MDIX IEEE802.1d STP, Portspårdetektering

IGMP v2, v3 och IGMP Snooping för IPv4

MLD v2, v3 och MLD Snooping för IPv6


VoIP-parametrar

Erbjuder 2 FXS-portar för telefonanslutningar

2 Samtal kan göras / mottas samtidigt

SIP V1, V2 (RFC3261, RFC3262, RFC3264, RFC3265)

SIP & H.248, stöd för registrering av 2 SIP-konton

G.711, G.723.1, G.729A-8kbps, G.726, G.722, ILBC-talkoder DTMF-tondetektering, DTMF-tonrelä,

Flervalsignal, FSK-nummer

Kalllinjeidentifieringspresentation

Kalllinjeidentifieringsbegränsning

Vidarekoppling, samtal överföring, samtal håll, trevägskonferens, etc QOS och TOS för att säkerställa att röstpaket passerar genom prioritet Support RFC62 Echo-protokoll,

Stöd T.38 Fax Machine

Stödja Digital Map-konfiguration


QOS

IEEE802.1P QOS, DSCP, TOS:

SP, WRR, SP + WRR-skicka algoritmkälla och DST-MAC-baserad QOS

VLAN ID, Vlan Priority-baserat QOS

Källa DST-IP-baserad QOS


Interoperabla Gepon OLT-modeller

CHIMA SNA8800, SNA9000T serie Huawei MA5680T, MA5683T OLTs

ZTE C200, C220, C300 serie OLTs Fiberhome AN5516 OLT


Ledningsfunktioner.

Serial interface underhåll med UART

Web UI Management

OAM & NMS Management

CLI-kommandoradshantering

FTP / TFTP / HTTP Auto Provision Management TR069 ACS-hantering


300Mbps WiFi Router Funktioner

Erbjuder en IEEE802.11n WiFi Router, 2,4 GHz frekvens

4 LAN-portar, stöder 4FE eller 4GE eller 2GE + 2FE-portar

MIMO, stöd för 2-IN-2-OUT, Max 300Mbps WiFi-genomströmning

Wi-Fi-överföringsdistans: 150m för inomhus, 300m för utomhus WPS ett nyckelskydd över ditt Wi-Fi-nätverk

Stöd DHCP, Statisk IP och PPPOE

DHCP-server, DHCP-relä, DHCP-klient, statisk IP-tilldelning

Statisk routing från källa IP till destination IP

Brandvägg, NAT, NAPT, UPnP

DDNS, DMZ-värd, port vidarebefordran

64/128 bitars WEP, IEEE802.1x, WPA och WPA2-autentiseringar

Max 4 SSID-sändning, Dold SSID

Välj automatiskt den bästa signalkanalen

STA ömsesidig isolering och ACL-tabell baserat på MAC-åtkomst

Wifi Multimedia (WMM), förbättrad QOS för multimediapaket


Hårdvaruparametrar

Byggd på kraftfull GEPON SOC, Dual Core CPU vid 400Mhz

Support Hårdvara NAT.

16-bitars DDR3 SDRAM, levereras med en 1GB DDR3 SDRAM

Nand Flash, kom med en 1Gb Nand Flash

1 * GEPON SC Port, 1,25G nedströms, 1,25G uppströms

4 LAN-portar: stöder 4FE eller 4GE eller 2GE + 2FE-portar

1 * 300Mbps WiFi Router,

2 * 7dB eller 2 * 5dB externa antenner tillval

2 FXS-portar, stöd analoga telefoner och T.38 faxmaskin.

IEEE802.3x flödesstyrning Full duplex och halv duplex,

LED-lampor: PWR, PON, Los, WAN, VoIP1-2, LAN 1-

LAN4, WiFi, WPS, TV, USB

Extern strömförsörjning, DC 12V, 1 ~ 2A.


Hårddiskgränssnitt

 

1 * GEPON WAN-portar

2 * 5dB eller 2 * 7Db externa antenner (2T2R)

4 LAN-portar

1 * WiFi-knapp

2 * FXS VoIP-portar

1 * WPS-knapp

1 * 300Mbps WiFi Router

1 * Reset-knappen

1 * CATV RF-port

1 * USB-port

Strömförsörjning: DC 12V, 1 ~ 2A

1 * Led på / av-knappen

LED indikationer:

4FE Modeller: Ström, PON, LOS, WAN, VoIP1, VoIP2, FE1, FE2, FE3, FE4, WIFI, WPS, TV, USB

2GE + 2FE Modeller: Ström, PON, LOS, WAN, VoIP1, VoIP2, GE1, GE2, FE3, FE4, WIFI, WPS, TV, USB

4GE-modeller: Ström, PON, LOS, WAN, VoIP1, VoIP2, GE1, GE2, GE3, GE4, WIFI, WPS, TV, USB

Specifikationstabell  

standarder

IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3ah, IEEE 802.3x, IEEE802.1Q, IEEE802.1P,

IEEE802.1D, IEEE802.11b / g / n, RFC2543, RFC3261, RFC3262, RFC3264, RFC3265

WAN-porten

1 * GEPON WAN-port, SC / APC-kontakter

 

LAN-portar

4 LAN-portar

SON8368MVWT-serien erbjuder 4 FE-portar

SON8368MVWG2T-serien erbjuder 2GE + 2FE-portar

SON8368MVWG4T-serien erbjuder 4GE-portar

VoIP-portar

2 * FXS-port

CATV-porten

1 CATV RF-port

WiFi

IEEE802.11b / g / n 300Mbps WiFi Router

Valfria 2 * 5dB eller 2 * 7dB antenner

Ethernet-kabel

10Base-Tx: UTP kategori 3, 4,5, upp till 100m

100Base-Tx: UTP kategori 5, upp till 100m

1000Base-Tx: UTP kategori 5, 5E, 6, upp till 100m

Fiber Cable

8,3 μm , 8,7 μm , 9 μm och 10 μm single-mode fiberkabel

Strömförsörjning

AC110-240V Ingång, DC 12V, 1 ~ 2A utgång

 

Temperatur och fuktighet


Temperatur

Fuktighet

Arbetssätt

0 till 50 ° C

10% - 90%

Står fast vid

-20 till 70 ° C

5% - 90% RH






Beställningsinformation

Modell nr.

Beskrivning

Observera: Alla modeller stöder routerns eller bryggläge eller blandat router / bryggläge

 

 

 

4 FE modeller

SON8368MT

4FE + 1 CATV RF GPON ONT

SON8368MVT

4FE + 2FXS + 1 CATV RF GPON ONT

SON8368MWT

4FE + 300M WiFi + 1 CATV RF GPON ONT, 5dB antenner

SON8368MWT-7dB

4FE + 300M WiFi + 1 CATV RF GPON ONT, 7dB antenner

SON8368MVWT

4FE + 2FXS + 300M WiFi + 1 CATV RF GPON ONT, 5dB antenner

SON8368MVWT - 7 dB

4FE + 2FXS + 300M WiFi + 1 CATV RF GPON ONT, 7dB antenner

 

 

 

2GE + 2FE modeller

SON8368MG2T

2GE + 2FE +1 CATV RF GPON ONT

SON8368MVG2T

2GE + 2FE + 2FXS + 1 CATV RF GPON ONT

SON8368MWG2T

2GE + 2FE + 300M WiFi + 1 CATV RF GPON ONT, 5dB antenner

SON8368MWG2T-7dB

2GE + 2FE + 300M WiFi + 1 CATV RF GPON ONT, 7dB antenner

SON8368MVWG2T

2GE + 2FE + 2FXS + 300M WiFi + 1 CATV RF GPON ONT, 5dB antenner

SON8368MVWG2T-7dB

2GE + 2FE + 2FXS + 300M WiFi + 1 CATV RF GPON ONT, 7dB antenner

 

 

4 GE-modeller

SON8368MG4T

4GE + 1 CATV RF GPON ONU

SON8368MVG4T

4GE + 2FXS + 1 CATV RF GPON ONU

SON8368MWG4T

4GE + 300M WiFi + 1 CATV RF GPON ONU, 5dB antenner

SON8368MWG4T-7dB

4GE + 300M WiFi + 1 CATV RF GPON ONU, 7dB antenner

SON8368MVWG4T

4GE + 2FXS + 300M WiFi + 1 CATV RF GPON ONU, 5dB antenner

SON8368MVWG4T-7dB

4GE + 2FXS + 300M WiFi + 1 CATV RF GPON ONU, 7dB antenner


Hot Tags: 4lan 2fex wifi catv onu, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köp, billig, bulk, prislista, lågt pris
Relaterade produkter
Förfrågning