EPON ONU 4 Portar

CHIMA 4FE GEPON ONU, stöd 1.25G EPON upplänk och leverera 4 * 10 / 100Base-Tx LAN-portar. Det är en IEEE802.3ah-standard GEPON ONU-terminal som kan användas i FTTH- och FTTO-nätverk.

chatta nu
Produktinformation

SON8014F 4 FE GEPON ONU Beskrivning:

SON8014F är en Telecom-klass IEEE802.3ah-baserad GEPON ONU (Optisk nätverksenhet). Det ger 1 * 1.25G EPON Uplink SC-port och 4 * 10 / 100Base-Tx Ethernet LAN-portar. GEPON upplänk ger en hög bandbreddsingång på 1,25Gbps. Och dess 100 Mbps LAN-port kan anslutas till en WiFi Router, VoIP Phone, IPTV Boxes för att tillämpa hemnätverk, VoIP och IPTV-tjänster. SON8014F har en kostnadseffektiv 100Mbps hårdvarustruktur, det är en konkurrenskraftig ONU-terminal för Internetleverantörer som använder FTTH och FTTO-nätverk.


Huvuddrag:

• Uppfyller IEEE802.3ah Gigabit EPON-standarden, som stöder rena optiska fiberöverföringar.

• Överföring på WDM / Single fiber, vilket sparar kostnader på fiberkablar, kan max överföringsavstånd upp till 20Km.

• Upstreaming fungerar vid 1310nm, och nedströms vid 1490nm våglängd, vilket undviker fibersignalkonflikter

• Stöd för flexibel bandbreddsöverföring, kan tilldela efterfrågad bandbredd för varje abonnent.

• Stöd för ökad överföringsskydd, stöd för krypterad sändning vid nedströms och TDMA för uppströms.

• Support Multicast, abonnenter kan eventuellt ansöka om VOD, videokonferenser etc.

• Stödja MAC-adress och IP-adress, binda till en viss dator, skydda din integritet.

• Stödja flera LLID-enheter, olika användare och tjänster kan vara bundna till olika SSID.

• Stöd unika IEEE802.1P QOS-prioriteringar för olika tjänster och LLID,

• Stöd lokala eller fjärrstyrning, kan hantera hantering och tillhandahållande via NMS.

• Stötta felfelsdetektering, NMS kan indikera felet och platsen för det.


Hårdvarukunskaper:

• Erbjuder 1 * 1,25G gepon SC-port för upplänkning,

• Erbjuder 4 * 10 / 100Base-Tx LAN-portar

• Sensibilitet hos gepon optisk port: -2dBm till -27dBm

• Fiberförhållande: Olika fiberförhållanden gäller för olika överföringsavstånd, 1:64 MAX.

• Stöd 2,8 Gbps bakplansbandbredd

• Levereras med LED-indikatorer för arbetsstatus, Länkstatus, Systemlarm, GEPON-status och Larm, ström osv

• Skrivbordsdesign, plasthus med förbättrad kyldesign,

• DC 12V, 1A Extern växelströmsadapter, stöd för Asien, Europa, USA, Storbritannien, AU och brasilianska standardproppar.

Programvaruegenskaper:

• Stödskonfigurationsfunktioner för lager 2

• Stöd ONU auto-detektering och automatisk registrering

• Stödja MAC-adressbindning och filtrering

• Stödja IP-adressbindning och filtrering

• Stöd för ONU-larm och användaranslutningstestning

• Stöd FIFO, supportport aggregation

• Stöd för portspegling och sändningskontroll

• Stöd för DHCP-alternativ 82 och DHCP Snooping

• Stödja IEEE802.1Q VLAN, portbaserad VLAN,

• Stöd för IEEE802.1P QOS, TOS, COS

• Stöd IEEE802.1d Spanning Tree

• Stödja IEEE802.1x-autentisering

• Begränsning av MAC-adresser,

• Stödja IGMP V2, V3 och IGMP Snooping för multicast

• Stöd IEEE802.3X full duplex, halv duplex backpressure flödesreglering

• Stöd för bandbreddskontroll


Specifikationer:


standarder

IEEE 802.3ah, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z, IEEE802.1d, IEEE
802.1P, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1X, RFC1155, RFC1157, RFC1112, RFC1113

Topologi

Star Topology

Uplink-portar

1 * 1,25Gbps Gepon SC-port,

Nedlänksportar

4 * 10 / 100Base-Tx Fast Ethernet LAN

Sändningshastighet

1.25Gbps

Överföringsdistans

Maximalt 20Km

LED-indikatorer

Länk, aktivitet, Full / halv duplex, hastighet och strömmen på diagnosfunktionen

 

Ethernet-kabel

10Base-Tx: UTP kategori 3, 4,5, upp till 100m
100Base-Tx: UTP kategori 5, upp till 100m
1000Base-Tx: UTP kategori 5, 5E, 6, upp till 100m

Fiber Cable

8,3 μm, 8,7 μm, 9 μm och 10 μm single-mode fiberkabel

Strömförsörjning

AC 96-260V, DC 12V, 1A, Intern strömförsörjning

 

Temperaturfuktighet

Temperatur

Fuktighet

Arbetssätt

0 ℃ - 45 ℃

10% - 90%

Står fast vid

-30 ° C - 60 ° C

5% - 90% RH


Hot Tags: EPON ONU 4 hamnar, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köp, billig, bulk, prislista, lågt pris
Relaterade produkter
Förfrågning