GPON OLT 8

GPON OLT 8

SGT8000B tillhandahåller 8 * downlink GPON port, 8 * GE kombinationsport eller 2 * 10G SFP + port. Höjden är endast 1U för enkel installation och platsbesparing. SGT8000B är lämplig för Broadcast tre i ett, videoövervakningsnätverk, företags LAN, Internet av saker osv

chatta nu
Produktinformation

99.png

SGT8000B 8 Port GPON OLT:

SGT8000B är högdensitets 1U-pizzaskrin, den antar avancerad teknik och ASIC-chip. SGT8000B är helt kompatibel med ITU-T

G.984.x standarder, kan samverka med olika typer av ONU från olika leverantörer. Det kan tillgodose kravet på långdistansoptisk fiberkompatibilitet på grund av dess utmärkta hanterings-, underhålls- och övervakningsförmåga, rikliga servicefunktioner och flexibla nätverkslägen. SGT8000B stöder nätverkshantering via CLI och SNMP, med bra användargränssnitt, lätt att använda.

SGT8000B ger den högsta GPON-porttätheten i 1U-låda i branschen, som har 8 GPON-portar, 2 * 10GE eller 8 * GE upplänk-portar. En enda GPON-port kan hantera 128 ONT, en utrustning kan hantera upp till 1024 ONT. Enheten är lätt att installera och idrifta, vilket minimerar operatörernas investeringar. Det är bäst lämpat för tjänsteleverantören att distribuera GPON-baserade FTTH-nätverk.


Huvudkaraktärer

GPON ITU-T G.984.x standard, driftskompatibel med Chima och populäraste GPON ONT

Erbjuder 8 * GPON SC-portar, hög splitterhastighet, varje PON-port stöder upp till 128 ONT och 1K T-CONT Erbjuder 2 * 10GE eller 8 * GE upplänksportar

Dual 1AC + 1DC Redundant Strömförsörjning

Omfattande GPON DBA-funktioner, dynamisk tilldelning av IPv4 DHCP-reläalternativ 82 och 60, IPv6 DHCP-reläalternativ 37 och 18

IEEE802.1Q VLAN, QinQ, VLAN-översättning, GVRP, mycket tillämplig i HFC-nätverk Stöd för L2 till 17 ACL-flödesfiltreringsmekanism, stöd för STP, RSTP, MSTP, QOS, ACL, etc.

Standard OMCI-hanteringsfunktion

ONU-batchprogramuppgradering

Stöd för flera ONU-autentiseringsmekanismer: SN, Lösenord, SN plus Lösenord, Loid, Loid Password

Tekniska parametrar


GPON Parametrar

ITU-T G.984.x GPON-standard, 1310nm uppströms och 1490nm nedströms Support G.984.1, G.984.2, G.984.3, G.984.4, G.988 GPON & OMCI-protokoll

TR-101 kompatibel lösning för GPON OLT-applikationer

1: 128 Splitting Ratio, stöd max 1024 abonnent GPON ONTs Max överföringsavstånd: 20Km

SN, Lösenord, SN plus Lösenord, Loid, LoidPassword metoder för ONT-identifierare och autentisering

T-cont bandbredd, statisk bandbredd och dynamisk bandbredd allokerar 1024 port-ID per GPON MAC i uppströms och nedströms riktningar. 512 tilldelade ID: er per Gpon MAC i uppströms riktning

Fiberöverföringskabel: G.652 Optisk fiberkabel med enkeldrift Förbättrad GPON-felsökning och diagnostiska funktioner.

Stöd NSR / SR Dynamic Bandwidth Allocation (DBA), 1Kbit / s Stöd Framåt Felkorrigering (FEC)

128bit trippelkryptering för både uppströms och nedströms Verifiering av laglig abonnent ONT, olaglig abonnent ONT-rapport ONT Firmwareuppgradering: massiv uppgradering

Sändning och mottagning av optisk strömdetektering vid PON-porten Support Dying Gasp

Hårdvaruparametrar

Modell nr. SGT8000B

Erbjuder 8 * GPON nedströms hamnar Erbjuder 2 * 10GE eller 8 * GE uppströms portar

Redundant dual AC, dual DC eller 1AC + 1DC strömförsörjning:

AC: Inmatning 100 ~ 240V, 47 ~ 63Hz DC: Inmatning -38V ~ -72V;

Växlingskapacitet: 40 Gbps Strömförbrukning:

Typisk: 48W; Maximalt: 72W

Produktmått: 440mm × 340mm × 44mm Produkt Vikt: ≤7kgs

Live Leds för alla gränssnitt

Fysiska tecken




parametrar

Beskrivning

Växlingskapacitet

40 Gbps

PON-gränssnittet

8 portar GPON

Uplink-gränssnitt

2 portar 10GE eller 8 portar GE

 

Strömförsörjning

1 plus 1 AC: Ingång 100 ~ 240V , 47 ~ 63Hz

1 plus 1 DC: Ingång -38V ~ -72V

Energiförbrukning

Typisk: 48W; Maximalt: 72W

Mått (mm) (W * D * H)

440mm * 340mm * 44mm

 

 

 

Miljö

Arbetstemperatur: -5 ° C ~ 55 ° C Förvaringstemperatur: -40 ° C ~ 70 ° C

Relativ fuktighet: 10% ~ 90%, ingen kondensering



Teknisk specifikation






Funktioner

Beskrivning

 

 

 

 

 

PON-funktioner

Överensstämmer med ITU-T G.984.x standard

Hög splitterhastighet , varje PON-port stöder upp till 128 ONU och 1K T-CONT Stöd för fem typer T-CONT bandbreddsprofil

Stöd för flera ONU-autentiseringsmekanismer: SN, Lösenord, SN plus Lösenord, Loid, LoidPassword. Stöd för DBA (Dynamic Bandwidth Allocation)

Stöd för varierande och logisk avståndskonfiguration

Stöd för uppströms och nedströms FEC som möjliggör / inaktiverar Stöd för AES-kryptering


 

VLAN

Stöd för 4K VLAN-poster

Stöd för QinQ baserat på port eller serviceflöde

Stöd för VLAN lägger till, tar bort, översätt och transparent per ONU-serviceflödesbaserat


 

Spanning Tree

Stöd för IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol (STP)

Stöd för IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP)


 

Hamn

Stöd för dubbelriktad bandbreddskontroll

Stöd för statisk länkaggregation och dynamiskt LACP (Link Aggregation Control Protocol) Stöd för portspegling och trafikspegling

 

Ethernet-funktioner

 

 

 

multicast

Statisk multicast IGMPv1 / v2 / v3

IGMP Snooping / Proxy MLD Snooping / Proxy

Stöd för multicast över olika VLAN


 

 

 

QoS

Stöd för räntegräns baserad på port eller självdefinierat serviceflöde

Stöd för prioriterad kommentar baserat på port eller självdefinierat serviceflöde och tillhandahålla 802.1P, DSCP-prioritet och Anmärkning

Stöd för QoS-schemaläggning baserat på port och självdefinierat serviceflöde , stöd för 8 prioriterade köer, schemaläggningsalgoritmen är SP, WRR eller SP plus WRR.

Stöd för överbelastning undvik mekanism

 

 

 

 

 

 

 

Säkerhetsfunktioner

 

 

 

Användarsäkerhet

Stöd för anti-ARP-spoofing Stöd för anti-ARP-översvämning

Stöd för portisolering och ONU-isoleringskontroll Stöd för bindning mellan IP, MAC, VLAN och port Stöd för IPv4 DHCP-reläalternativ 82 och 60

Stöd för IPv6 DHCP-reläalternativ 37 och 18

 

Enhetssäkerhet

Stöd för anti-DoS attack

Stöd för hierarkisk hantering och lösenordsskydd

 

Nätverkssäkerhet

Stöd för portbaserad broadcast / multicast-undertryckning

Stöd för L2 till L7 ACL flödesfiltreringsmekanism på 80 byte av huvudet för användardefinierat paket

Nätverk

Förvaltning

CLI (kommandoradsgränssnitt)

NMS (Network Management System) via SNMP-gränssnitt


Beställningsinformation




modell nr.

Produktbeskrivning

SGT8000B

SGT8000B GPON OLT, med 8 * GPON-portar, 2 * 10GE eller 8 * GE upplänksportar

SFP-GPON-T20

GPON SFP-sändare, 1310Tx / 1490Rx, SC / UPC, 20Km, Klass B +

SGTU-10G-2-SFP +

SGT8016B Uplink Switchboard, 2 * 10G SFP + -luckor


Hot Tags: GPON OLT 8, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köp, billig, bulk, prislista, lågt pris
Relaterade produkter
Förfrågning