1 FXS GPON ONT

SGN8605V GPON ONT: SGN8605V är en ITU-T G.984.x-baserad GPON ONT som stöder 2,5G nedströms och 1,25G uppströms bandbredd. Den erbjuder 1 * Gigabit, 1 * 100Mbps och 1 * FXS-portar för Internet och Voice-utgångar. SGN8605V stöder hela Home Gateway-funktioner, till exempel flera WAN-anslutningar, VLAN, QOS, etc. Det är en GPON ONT för Internetleverantörer som integrerar höghastighetsinternet och högkvalitativa rösttjänster över enstaka fiber

chatta nu
Produktinformation

5.png

SGN8605V GPON ONT:

SGN8605V är en ITU-T G.984.x-baserad GPON ONT som stöder 2,5G nedströms och 1,25G uppströms bandbredd. Den erbjuder 1 * Gigabit, 1 * 100Mbps och 1 * FXS-portar för Internet och Voice-utgångar. SGN8605V stöder fullständiga Home Gateway-funktioner, som flera WAN-anslutningar, VLAN, QOS, etc. Det är en GPON ONT för Internetleverantörer som integrerar höghastighetsinternet och högkvalitativa rösttjänster över enkelfiber.


Huvudkaraktärer

Helt uppfyller ITU-T G.984.x GPON-standarden, kompatibel med Huawei, ZTE, Fiberhome, CHIMA GPON OLT. Erbjuder 1 GPON WAN-port, stöd 1.25G uppströms och 2,5G nedströms

Erbjuder 1GE + 1FE LAN-portar, kan konfigureras i rutt- eller brosläge Erbjuder 1 FXS-port för användning av VoIP-telefontjänster.

Max 1: 128 Fiber ration, max överföringsavstånd kan nå 35km

Flera WAN-anslutningar erbjuder olika tjänster på olika LAN-portar.

Stöd för AES 128-bitars krypterad och nyckelväxling, vilket ökar överföringssäkerheten

Stöd 40 Tconts och 256 GEM Port ID, vilket möjliggör flera tjänster på en enda Subscriber CPE.

Stöd FEC (Vidarefelkorrigering), säkerställer hög tillförlitlig och exakt dataöverföring

Stöd för dynamisk bandbreddstilldelning (DBA), smidigare bandbreddstilldelning och användning.

L2 Switching och L3 / 4 Home Gateway / CPE-funktioner med hårdvara NAT

Stöder IEEE802.1Q VLAN och 802.1P QOS, klassificera och prioritera tjänster för dig.

Stöd OMCI och TR069 Management, hantera abonnenter på distans.

Stöder IPv4 och IPv6, som är mycket tillämplig i båda IP-baserade nätverk.


Tekniska parametrar

GPON Parametrar

ITU-T G.984.x GPON-kompatibel, klass B + 2 * 10 SFF GPON-transceiver, SC / APC 1310nm uppströms och 1490nm nedströms Stöd G.984.1 Allmänna egenskaper

Stöd G.984.2 Fysisk Media Dependent (PMD) lager Specifikation Support G.984.3 Överföringskonvergensskikt Specifikation

GPON sändtagare sändningseffekt: 0,5-5dbm, mottagande känslighet: -27dbm

Överföringsvåglängd: Uppströms: 1310nm / Nedströms: 1490nm

Stöd 1: 128 Fiberoptikförhållande vid 35km överföringsavstånd.

Fiberöverföringskabel: G.652 Enkeloptisk optisk fiberkabel

Konfigurerbar AES-dekryptering på nedströms nyttolast.

Konfigurerbar FEC på både uppströms och nedströms nyttolast.

Multi-Application Processor köer för dedikerade anslutningar för in-band.

Förbättrad GPON-felsökning och diagnostiska funktioner.

Stöd upp till 40 Transmission Container (T-Cons)

Stöd 256 dubbelriktad GEM-port ID

Stöd NSR / SR Dynamic Bandwidth Allocation (DBA)

Stöd framåt Felkorrigering (FEC)

Maximalt 2,488 Gbps Nedlänk / 1,244 Gbps Uplink Support Dying Gasp


QOS

IEEE802.1P QOS, DSCP, TOS:

SP, WRR, SP + WRR-skicka algoritm Källa & DST-MAC-baserad QOS VLAN ID, Vlan-prioritetsbaserad QOS-källa DST-IP-baserad QOS

Home Gateway / CPE-funktioner

Multi-WAN, stöd för upp till 8 WAN-anslutningar Support Route och / eller Bridged WAN

Port Binding, Data / VoIP / IPTV-tjänster kan vara bundna till olika LAN-portar Konfigurerbara VLAN-ID för varje WAN-konfigurerbar QOS-kö för varje WAN-multitjänst som är bunden till samma WAN


Nätverksfunktioner

MAC Learning, 4K MAC adress tabell

Bridged eller Route Network läge

Stöd RIP v1, v2 för routing

Statisk Rutt, Dynamisk Rutt, DNS Proxy,

IPv4 och IPv6 TCP, UDP, RTP, SNTP, NAT, DHCP, DNS IEEE802.1Q VLAN, Port VLAN

IEEE802.1x, MAC, IP eller TCP / UDP-baserade ACL-portbandbreddskontroll, IEEE802.3x flödesstyrning Stormkontroll: Broadcast / Multicast / unknown unicast, ARP

Port Isolering, Port Mirror, Auto MDI / MDIX IEEE802.1d STP, Port Loop Detektion IGMP v2, V3 och IGMP Snooping för IPv4 MLD v2, v3 och MLD Snooping för IPv6


VoIP-parametrar

Erbjuder 1 FXS-port för telefonanslutning

SIP V1, V2 (RFC3261, RFC3262, RFC3264, RFC3265)

SIP & H.248, support registrerar 1 SIP-konto

G.711, G.723.1, G.729A-8kbps, G.726, G.722, ILBC Voice Codecs DTMF-tondetektering, DTMF-tonrelä

Multipel samtalstangent, FSK Nummer-ID Samtalslinje Identifieringspresentation Samtalskod Identifieringsbegränsning

Vidarekoppling, samtal överföring, samtal håll, trevägskonferens, etc.

QOS och TOS för att säkerställa att röstpaket passerar genom prioritet

Stöd RFC62 Echo-protokoll,

Stöd T.38 Fax Machine

Stödja Digital Map-konfiguration


Hårdvaruparametrar och gränssnitt:

Byggd på BCM68385 SOC, Dual Core CPU @ 240Mhz CPU täckt med kylenhet, stödjer Hardware NAT. 16-bitars DDR3 SDRAM, levereras med en 512Mb DDR3 SDRAM Nand Flash, kommer med en 1Gb Nand Flash

1 * GPON SC-port, 2,5 G nedströms, 1,25 G uppströms 1 * 10/100 / 1000Base-Tx Gigabit Ethernet-port 1 * 10 / 100Base-Tx snabb Ethernet-port

SGN8605V Applikationsdiagram

image026.jpg

Interoperabla GPON OLT-modeller

CHIMA SNA8800, SNA9000T serie Huawei MA5680T, MA5683T OLTs ZTE C200, C220, C300 serie OLTs Fiberhome AN5516 OLT


Ledningsfunktioner

Serial interface underhåll med UART Web UI Management OMCI & NMS Management

CLI-kommandoradshantering FTP / TFTP / HTTP Auto provision Management TR069 ACS-hantering

1 FXS-port, stöd analoga telefoner och T.38 faxmaskin. IEEE802.3x flödeskontroll Full duplex och halvduplex LED-indikeringar: Ström, PON, LOS, GE, FE, VoIP 1 * Återställningsknapp

Extern strömförsörjning: DC 12V, 1A Desktop design, Plasthus


Specifikationstabell


standarder


IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.1Q, IEEE802.1P, IEEE802.1D, ITU-T G.984.1,





ITU-T G.984.2, ITU-T G.984.3, ITU-T G.984.4, RFC3261, RFC3262, RFC3264, RFC3265



Topologi


Star Topology







GPON-porten


1 GPON SC Uplink-port, uppströms: 1,25 Gbs / nedströms: 2,5 Gbps



GPON-överföringsdistans


Upp till 35Km







Nedlänksportar


1 * 10/100 / 1000Base-Tx Gigabit LAN + 1 * 10 / 100Base-Tx Fast Ethernet LAN-portar



VoIP-portar


1 RJ11 FXS-portar
















LED-indikatorer


Ström, PON-signal, Los alarm, Telefon 1, LAN1, LAN2





Ethernet-kabel


10Base-Tx: UTP kategori 3, 4,5, upp till 100m







100Base-Tx: UTP kategori 5, upp till 100m







1000Base-Tx: UTP kategori 5, 5E, 6, upp till 100m





Fiber Cable


8,3 μm , 8,7 μm , 9 μm och 10 μm single-mode fiberkabel





Strömförsörjning


AC 96-260V, DC 12V, 1A, Extern strömförsörjning









Temperatur


Fuktighet



Temperaturfuktighet


Arbetssätt


0 - 45


10% - 90%













Står fast vid


-40 ° C - 70 ° C


5% - 90% RH



Beställningsinformation

Modell nr.

Beskrivning



SGN8605V

1GE + 1FE + 1FXS GPON ONT



SGN8605GF

1GE + 1FE GPON ONT



SGN8605G

1GE GPON ONT




Hot Tags: 1 FXS GPON ONT, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, köp, billig, bulk, prislista, lågt pris

Ett par: 1 GE GPON ONT

Nästa: TV Box 1080p

Relaterade produkter
Förfrågning